Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Dlhoročný otrok získal Oscara a teraz mieri k vám (DVD novinky)

Dlhoročný otrok získal Oscara a teraz mieri k vám (DVD novinky)

| On 16, Jún 2014

Tentokrát vám ponúkame hneď dve oscarové snímky, a to Špinavý trik a 12 rokov otrokom. Obe majú zaujímavý a pútavý príbeh, doplnený výborným audiovizuálnym spracovaním. Okrem nich váš prípadný smäd po akcii uhasí Mark Wahlberg a svoje herecké umenie predvedú aj Kate Winslet a Meryl Streep. 

Na život a na smrť (03.06.2014)

Elitná jednotka Navy SEALs mala v roku 2005 uprostred nepriateľského územia zajať či zlikvidovať čelného predstaviteľa al-Kaidy. Štvorčlenná skupina tých najlepších vojakov bola však prezradená a v neľútostnom boji čelila drvivej prevahe. Mala to byť slávna vojenská operácia, nakoniec ju však prežil len jediný človek. A práve podľa jeho spomienok bol natočený film Na život a na smrť. Rovnako ako v úvodnej sekvencii Zachráňte vojaka Ryana alebo Čierny jastrab zostrelený, aj v prípade Na život a na smrť režisér Peter Berg znova posúva sfilmovanie vojnovej akcie k zážitku, ktorý svojou nemilosrdnou autentickosťou, brutalitou a intenzitou vyráža dych.
Režisér Peter Berg sa na Stredný Východ pozrel už so svojím filmom Kráľovstvo. Aby mohol príbeh operácie Red Wings zachytiť čo najlepšie, strávil mesiac na základni SEALs v Iraku a podstúpil aspoň časť ich tvrdého výcviku. (Bonton Film)

Akčný triler, USA, 2013, 121 min., réžia: Peter Berg, hrajú: Mark Wahlberg, Ben Foster, Taylor Kitsch, Emile Hirsch, Eric Bana, Ali Suliman, Scott Elrod, Alexander Ludwig, Rohan Chand, Marcus Luttrell, Peter Berg a ďalší.

Špinavý trik (04.06.2014)

Snímka Špinavý trik je príbehom prvotriedneho podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), ktorý je so svojou nemenej rafinovanou partnerkou a milenkou Sydney Prosser (Amy Adams) donútený pracovať pre vyšinutého agenta FBI Richieho DiMasa (Bradley Cooper). Ocitajú sa v nebezpečnom, no zároveň fascinujúcom svete vládnych funkcionárov a mafiánov. Jeremy Renner sa predstaví v úlohe Carmina Polita, vášnivého politického manipulátora z New Jersey, ktorý má na krku nielen Irvinga a Sydney, ale i vládnych agentov. Skrytú hrozbu predstavuje aj Irvingova nevyspytateľná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence). Film je nakrútený podľa skutočného prípadu FBI, ktorý sa odohral v 70-tych rokoch a vyvrcholil korupčným škandálom a následným odsúdením amerického senátora a piatich členov Snemovne reprezentantov. (Itafilm)

Kriminálna dráma, USA, 2013, 138 min., réžia: David O. Russell, hrajú: Christian Bale, Amy Adams, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Jeremy Renner, Louis C.K., Elisabeth Röhm, Michael Peña, Jack Huston, Shea Whigham, Colleen Camp, Robert De Niro, Alessandro Nivola, Dawn Olivieri, Adrian Martinez, Saïd Taghmaoui, Anthony Zerbe, Paul Herman, Christy Scott Cashman a ďalší.

 

12 rokov otrokom (11.06.2014)

Film 12 rokov otrokom vznikol na motívy neuveriteľného skutočného príbehu o boji jedinca o prežitie a za slobodu. Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor) žije pred občianskou vojnou ako slobodný černoch na severe štátu New York. Keď je unesený a predaný do otroctva, musí čelit krutosti (zosobnenej nenávistným otrokárom, ktorého stvárnil Michael Fassbender), rovnako ako nečakanej dobrosrdečnosti, a to všetko s túžbou prežiť a zároveň si zachovať dôstojnosť. Po dvanástich rokoch útrap náhodné stretnutie s kanadským bojovníkom za zrušenie otroctva (Brad Pitt) Solomonovi navždy zmení život. (Bonton Film)

Životopisná historická dráma, USA / Veľká Británia, 2013, 134 min., réžia: Steve McQueen, hrajú: Chiwetel Ejiofor, Dwight Henry, Bryan Batt, Michael Fassbender, Brad Pitt, Benedict Cumberbatch, Paul Dano, Taran Killam, Scoot McNairy, Ruth Negga, Garret Dillahunt, Paul Giamatti, Sarah Paulson, Michael Kenneth Williams, Alfre Woodard, Adepero Oduye, Quvenzhané Wallis, Lupita Nyong’o, Bill Camp, Chris Chalk, John McConnell, Jay Huguley a ďalší.

 

Predĺžený víkend (11.06.2014)

Príbeh filmu Predĺžený víkend je krehký ako broskyňový koláč, ktorý v ňom hrá zásadnú rolu. Rozpráva ho úspešný režisér a scenárista Jason Reitman, ktorý má rád neobvyklých hrdinov, či už sú nimi tehotná pubertiačka, vášnivý obhajca fajčenia, alebo citovo vyprahnutý zberateľ nalietaných kilometrov. Tentokrát si vybral ženu, ktorá už od svojho života príliš veľa prekvapení neočakáva a možno práve preto jej do neho niekto neočakávane vstúpi. Divácky zážitok nesľubuje len Reitmanovo režisérske vedenie, ale aj Kate Winslet (Núdzový východ, Prázdniny) a Josh Brolin (Táto zem nie je pre starých) v hlavných rolách. „Dúfam, že sa mi podarilo natočiť film, pri ktorom diváci nebudú dopredu vedieť, čo môžu očakávať. Chcem ich prekvapiť, chcem, aby na začiatku túto pochybnú romancu spochybňovali a na konci obom držali palce,“ hovorí režisér Reitman. (Barracuda Movie)

Dráma, USA, 2013, 111 min., réžia: Jason Reitman, hrajú: Kate Winslet, Josh Brolin, Gattlin Griffith, Clark Gregg, Tom Lipinski, James Van Der Beek, Tobey Maguire, Brooke Smith, Alexie Gilmore, J.K. Simmons, Greg Nutcher, Brighid Fleming, Gabrielle Popa, Maika Monroe, Dylan Minnette, Matthew Rauch, Rosemary Howard a ďalší.

 

Blízko od seba (11.06.2014)

Držiteľky Oscarov Meryl Streep a Julia Roberts žiaria v temne humornej a hlboko dojemnej snímke o troch sestrách, ktorých životy sa dramaticky zmenia vo chvíli, keď sa kvôli smutnej udalosti vracajú na americký Stredozápad  do domu, kde vyrastali a v ktorom stále žije ich nevyrovnaná matka. Divadelnú hru autorky Tracy Letts, za ktorú získala Pulitzerovu cenu, previedol do filmovej podoby režisér John Wells, ktorý aj do vedľajších úloh obsadil herecké hviezdy, ako sú Ewan McGregor, Chris Cooper, Abigail Breslin, Benedict Cumberbatch, Juliette Lewis, Margo Martindale, Dermot Mulroney, Julianne Nicholson, Sam Shepard a Misty Upham. (Bonton Film)

Dráma, USA, 2013, 121 min., réžia: John Wells, hrajú: Meryl Streep, Julia Roberts, Benedict Cumberbatch, Ewan McGregor, Abigail Breslin, Juliette Lewis, Chris Cooper, Margo Martindale, Dermot Mulroney, Sam Shepard, Julianne Nicholson, Misty Upham, Will Coffey, Newell Alexander, Dale Dye a ďalší.