Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Vlk z Wall Street zarábal milióny dolárov. A vy? (DVD novinky)

Vlk z Wall Street zarábal milióny dolárov. A vy? (DVD novinky)

| On 30, Máj 2014

Tvorba Jiřího Vejdělka je všeobecne známa. V jeho najnovšej komédii sa z iného uhla pohľadu znova zaoberá dvomi veľkými témami – láskou a nádejou. Leonardo DiCaprio sa pod režijným vedením Martina Scorseseho zmenil na dravého vlka z Wall Street, zarabajúceho slušné peniaze. Napokon pre vás máme novinku Bena Stillera, z ktorého sa stal snívajúci fotoeditor Walter Mitty. Želáme príjemné sledovanie!

Nežné vlny (21.05.2014)

Sympatický Vojta je nesmelý a jeho rodina šibnutá. Cholerický otec, ktorý kedysi nepreplával kanál La Manche, z neho chce mať závodného plavca a milujúca maminka, bývalá hviezda detskej ľadovej revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Lenže Vojta má celkom iné priority – predovšetkým ryšavú spolužiačku Elu, okúzľujúcu akvabelu, ktorá už v novembri odíde do vysnívaného Paríža. Ak Vojta rýchlo nepodnikne niečo zásadné, zmizne mu Ela navždy za železnou oponou. Píše sa totiž rok 1989. Tvorca diváckych hitov Účastníci zájazdu, Ženy v pokušení a Muži v nádeji Jiří Vejdělek prichádza s novým filmom Nežné vlny. Nadväzuje na svoje úspešné filmy o láske a nádeji, ktorej sa nikdy nesmieme vzdať. Film Nežné vlny nás vracia do časov nedávno minulých, kedy sa život zdal byť beznádejný, a predsa plný snov a ľudských radostí. A aj tá nádej, že beznádej sa skončí, sa začala pomaly plniť. (Continental Film)

Komédia, Česko, 2013, 96 min., réžia: Jiří Vejdělek, hrajú: Lucie Šteflová, Robert Cejnar, Jan Maršál, Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Gabriel Barreto de Carvalho, Vojtěch Dyk, Jan Budař, Jan Hartl, Vica Kerekes a ďalší.

 

Vlk z Wall Street (28.05.2014)

Neuveriteľný, fascinujúci a divoký je príbeh Jordana Belforta, ktorý sa preslávil ako vlk z Wall Street. Na plátno ho preniesol režisér Martin Scorsese a v hlavnej role muža, ktorý vo dne zarábal tisíce dolárov za minútu a rovnako rýchlo ich v noci roztáčal, sa predstaví Leonardo DiCaprio. Títo filmoví velikáni už spolu natočili štyri snímky a všetko sú to úctyhodné filmy – Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita a Prekliaty ostrov. Rovnako veľkolepý a košatý je aj Vlk z Wall Street, ktorý líči vzostup a pád gangstra modernej doby práve podľa Belfortovho skutočného príbehu. Niekedy dokázal zarobiť aj 12 miliónov dolárov za krátke tri minúty. A peniaze vedel aj pekne roztáčať. Po každom veľkom žúre však prichádza aj zodpovedajúca opica. Najmä ak čarovanie s akciami je viac než len kreatívne. FBI vás potom chce zatknúť a mnohí ďalší sa chcú pomstiť. Snímok získal nomináciu na Zlatý glóbus pre Najlepší film a pre Najlepšieho herca v kategóriách muzikál alebo komédia. (Bonton Film)

Životopisná krimikomédia, USA, 2013, 180 min., réžia: Martin Scorsese, hrajú: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Kyle Chandler, Jon Bernthal, Matthew McConaughey, Jean Dujardin, Cristin Milioti, Rob Reiner, Jon Favreau a ďalší.

 

Tajný život Waltera Mittyho (28.05.2014)

Walter Mitty (Ben Stiller), nesmelý a večne snívajúci fotoeditor časopisu Life sa vo svojom jednotvárnom živote len ťažko potýka s realitou, a preto žije vo svojom vysnenom svete. V ňom sa mení na dokonalého romantického hrdinu bojujúceho za lepší, spravodlivejší svet. Trestá zloduchov, zachraňuje psíkov z horiacich domov a ochraňuje bezbranné ženy. A tiež sa vo svojich snoch stáva cieľom obdivných pohľadov kolegyne Cheryl (Kristen Wiig), ktorú bez jej vedomia často angažuje do svojich snových potuliek. Ale aj vo svojom reálnom živote sa jedného dňa Walter musí rozhodnúť k zásadnému kroku do neznáma a opustiť bezpečný prístav archívu plného negatívov a fotografií, kde sú jeho najväčšími nepriateľmi pomaly padajúci prach a podpichovanie šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svojej výpovedi, musí nájsť stratený negatív fotografie Seana O´Connella (Sean Penn). (Barracuda Movie)

Dobrodružná komediálna dráma, USA, 2013, 114 min., réžia: Ben Stiller, hrajú: Ben Stiller, Kristen Wiig, Adam Scott, Kathryn Hahn, Patton Oswalt, Shirley MacLaine, Josh Charles, Adrian Martinez, Sean Penn, Ólafur Darri Ólafsson, Joey Slotnick, Rosemary Howard a ďalší.