Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | June 17, 2019

Scroll to top

Top

Vzácne knihy prežijú aj tie najhoršie časy (DVD novinky)

Vzácne knihy prežijú aj tie najhoršie časy (DVD novinky)

| On 15, Máj 2014

V tomto výbere vám predstavujeme dve zaujímavé domáce diela. Dokument o pravdepodobne najznámejšej kauze v našej histórii prináša nové informácie, týkajúce sa tragického prípadu, ktorý dodnes zostáva neuzavretý. Krátko po prezidentských voľbách nám tvorcovia snímky o jednom fiktívnom kandidátovi ponúkajú netradičný pohľad do zákulisia. Vašej pozornosti by nemal uniknúť ani boxerský súboj dvoch filmových velikánov a dráma o sympatickej zlodejke kníh.

Kauza Cervanová (05.05.2014)

Dlho očakávaná dokumentárna tragédia skúma šokujúce zákulisie najdlhšieho prípadu v dejinách československej justície, ktorý sa začal v roku 1976. Odkrýva tajné spisy, hry ŠtB-ákov a komunistických politických elít, spovedá svedkov, ktorí nikdy nestáli pred súdom, ozrejmuje nové skutočnosti a fakty o jednej z najväčších tráum slovenskej justície. V neposlednom rade prináša osobné výpovede mužov, ktorým sa nekonečný a tajomný prípad stal celoživotným údelom a nočnou morou. Kriminálny čin je prostriedkom k zobrazeniu mechanizmu strachu, absurdity a podivuhodného riadenia osudu, ktorý prechádza od obdobia normalizácie až do súčasnosti. (ASFK)

Dokument, Slovensko / Česká republika, 2013, 100 min., réžia: Robert Kirchhoff.

 

Späť do ringu (07.05.2014)

STALLONE vs DE NIRO
Boxeri vo výslužbe sa vracajú do ringu, aby sa stretli v poslednom, rozhodujúcom zápase. Organizátor boxerských zápasov Dante Slate Jr. (Kevin Hart, Mysli ako on) totiž príde s ponukou, ktorú nedokážu odmietnuť: ešte raz sa majú postaviť medzi laná a definitívne si to spolu vybaviť. V úlohách dlhoročných rivalov exceluje držiteľ Oscara® Robert De Niro (Zúriaci býk, Terapia láskou) a kandidát na rovnaké ocenenie Sylvester Stallone (séria filmov o Rockym, Expendables). (Magic Box)

Športová komédia, USA, 2013, 113 min., réžia: Peter Segal, hrajú: Sylvester Stallone, Robert De Niro, Kim Basinger, Alan Arkin, Kevin Hart, Jon Bernthal, LL Cool J a ďalší.

 

Kandidát (07.05.2014)

Dej je situovaný na Slovensku, kde prebieha kampaň na prezidenta republiky. Adam Lambert, reklamný mág a bonviván je prinútený silnou finančno-politickou skupinou urobiť kampaň na nezávislého kandidáta z ľudu Petra Potôňa. Jeho nervy sú však po zvláštnom rozchode s manželkou, ktorý si Lambert nechce stále priznať, v dezolátnom stave a na stretnutí šéfov agentúr v reklamnom klube sa staví o celý svoj majetok, že z neznámeho Petra Potôňa urobí prezidenta. Čo je ochotný pre túto stávku urobiť, je hlavnou príbehovou líniou filmu. (Continental film)

Komediálny triler, Česká republika / Slovensko, 2013, 106 min., réžia: Jonáš Karásek, hrajú: Marek Majeský, Monika Hilmerová, Michal Dlouhý, Michal Kubovčík, Pavel Slabý, Pavel Nový, Milan Chalmovský a ďalší.

 

Zlodejka kníh (14.05.2014)

Sila slov a fantázie je ukrytá v knihách. Ale len pre tých, ktorí ich vedia a chcú čítať. Film Zlodejka kníh je príbehom Liesel (Sophie Nélisse), ktorá sa v priebehu 2. svetovej vojny dostane do pestúnskej rodiny Hansa Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watson), aby tu začala nový život. Liesel sa snaží zapadnúť – doma aj v škole, kde si z nej spolužiaci uťahujú, pretože nevie dobre čítať. Liesel je odhodlaná situáciu zmeniť s posadnutosťou rodiaceho sa učenca. A k tomu získa pomoc svojho nového dobrosrdečného otecka. (Barracuda Movie)

Vojnová dráma, USA / Nemecko, 2013, 131 min., réžia: Brian Percival, hrajú: Sophie Nélisse, Geoffrey Rush, Emily Watson, Nico Liersch, Ben Schnetzer, Joachim Paul Assböck, Carina Wiese a ďalší.