Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Proti Hanksovi nemajú šancu ani somálski piráti (DVD novinky)

Proti Hanksovi nemajú šancu ani somálski piráti (DVD novinky)

| On 30, Apr 2014

Ak by sme chceli označiť nasledujúce filmy jedným slovom, najvýstižnejšie je cestovanie. Robert Redford sa ocitne sám na šírom mori, veselí starší páni v Las Vegas, český vodič autobusu bude svojským spôsobom bojovať proti nespravodlivosti a napokon sa Tom Hanks ocitne zoči-voči nebezpečným pirátom.

Všetko je stratené (16.04.2014)

Film, pri ktorom dostanete morskú chorobu. Taká intenzívna je dráma Všetko je stratené režiséra a scenáristu J. C. Chandora, ktorý vyslal asi najväčšiu hereckú legendu súčasnosti doprostred Tichého oceánu, kde na jednu jachtu a jej jednočlennú posádku možno čaká fatálny stret s osudom. Podľa mnohých podáva Robert Redford v tomto filme životný výkon, čo sa s ohľadom na jeho bohatú filmografiu zdá skoro neuveriteľné. Až kým neuvidíte Všetko je stratené. Zo správania osamelého morského vlka vycítite, že v živote zažil už mnoho kríz. Ani tá, pri ktorej sa jeho jachta stretla s plávajúcim kontajnerom plným čínskych topánok ho spočiatku nevykoľají. Jednoducho zalepí obrovskú dieru v boku lodi, ktorá po náraze vznikla a plaví sa k najbližšej pevnine a do bezpečia. Ale táto zrážka je len ochutnávkou pred sériou katastrof, ktorým musí skúsený moreplavec čeliť. Smrtiaci kokteil zložený zo silných búrok, zhlukujúcich sa žralokov a nefungujúcej techniky vystaví jeho schopnosti skúškam, ktoré nie je v ľudských silách zvládnuť. A to stále nie je všetko… (Barracuda Movie)

Dobrodružná dráma, USA, 2013, 106 min., réžia: J.C. Chandor, hrajú: Robert Redford.

 

Frajeri vo Vegas (23.04.2014)

Štyria legendárni držitelia Ceny Akadémie, ktorí dohromady pozbierali 6 Oscarov, 9 nominácií a ich filmy celkovo zarobili takmer 16 miliárd dolárov po celom svete, sa prvýkrát spoločne stretli na filmovom plátne. Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman a Kevin Kline sa predstavujú v úlohách dlhoročných kamarátov, ktorí sa rozhodnú vzoprieť veku, aby si pripomenuli svoje dni slávy. Ideálna príležitosť sa im naskytne, keď sa jeden z nich – zarytý starý mládenec – rozhodne oženiť so svojou priateľkou (ktorá je o polovicu mladšia). Cieľ? Las Vegas. Počas desaťročí sa toho ale veľa zmenilo. Mesto hriechu dospelo a ich pevné priateľstvo narušila vzájomná rivalita. Casino Sands, kde predtým hrávali, je zatvorené a celé Vegas šalie z nejakého Cirque du Soleil, hlavnými hviezdami večera ale nakoniec aj tak budú títo chlapíci. (Bontonfilm)

Komédia, USA, 2013, 104 min., réžia: Jon Turteltaub, hrajú: Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman, Kevin Kline, Mary Steenburgen, Jerry Ferrara, Romany Malco a ďalší.

 

Dobrý vodič Smetana (23.04.2014)

Film o olomouckom vodičovi autobusu Romanovi Smetanovi, ktorý sa do boja s nespravodlivosťou, mafiánstvom a nevkusom českej politiky vyzbrojil liehovou fixkou. Smetana politikom na plagátoch prikresľoval tykadlá a pod to písal, že sú to klamári, zlodeji a korupčníci. Na kameru ho zachytili Vít Klusák a Filip Remunda. (Bontonfilm)

Dokumentárny film, Česko, 2013, 77 min., réžia: Vít Klusák, Filip Remunda, hrajú: Roman Smetana, Ivan Langer, Petr Nečas a ďalší.

 

Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama (30.04.2014)

8. apríla 2009 prepadla malá skupina somálskych pirátov vo veku 17 až 19 rokov americkú nákladnú loď Maersk Alabama. Jej posádku tvorilo 20 mužov a viezla náklad o váhe 17 000 metrických ton. Aj napriek pravidelným protipirátskym cvičeniam sa im nepodarilo útok odraziť. Kapitán Richard Phillips sa stal hlavným rukojemníkom, aby ochránil ostatných a znížil tak riziko obetí na životoch. Rukojemnícka dráma trvala celé štyri dni. Maersk Alabama bola prvá americká loď od začiatku 19. storočia, nad ktorou piráti prevzali kontrolu. Film autenticky zachytáva túto šokujúcu a neuveriteľnú udalosť novodobej histórie. (ITAFilm)

Dráma, USA, 2013, 134 min., réžia: Paul Greengrass, hrajú: Tom Hanks, Catherine Keener, Max Martini, Yul Vazquez, Chris Mulkey, Corey Johnson, John Magaro a ďalší.