Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | June 17, 2019

Scroll to top

Top

Kapitán Amerika opäť bojuje

Review Overview

Konečný verdikt
8
8

Odporúčame

Kapitán Amerika má aj po jeho dlhom spánku čo ponúknuť a určite nepatrí do starého železa. Práve naopak, oveľa viac akcie a kvalitných bojových scén.

| On 25, Apr 2014

Hrdinsky bojoval počas druhej svetovej vojny proti Nemecku, no dnes musí bojovať opäť. Kapitán Amerika sa vrátil v plnej sile do našich kín.

Steve Rogers – Kapitán Amerika (Chris Evans) si žije pokojným životom vo Washingtone a snaží sa prispôsobiť modernému svetu. Predsa len spal 70 rokov a musí toho veľa dobiehať. Jeho ďalšia misia pre organizáciu S.H.I.E.L.D. mala byť bežná záchrana rukojemníkov z prepadnutej lode. Tu sa ale vynárajú nejasnosti, ktoré si nevie vysvetliť. Začne pochybovať o organizácii, pre ktorú pracuje a oni ho na oplátku prenasledujú a pokúšajú sa ho zabiť. Ničomu nechápe. V hľadaní pravdy mu začne pomáhať agentka Natasha Romanoff (Scarlett Johansson) prezývaná taktiež Čierna vdova a nový priateľ Falcon (Anthony Mackie). Do cesty sa im ale stavia Zimný vojak (Sebastian Stan), ktorý nenecháva nič na náhodu a ide im po krku hlava nehlava. Teraz začínajú bojovať nielen pre seba, ale aj pre celý svet.

Marvel sa produkcii komiksových filmov venuje čím ďalej, tým viac a zatiaľ sa mu to vyplatilo. Dvojica režisérov (Anthony a Joe Russo) sa zhostili svojej úlohy veľmi dobre. Film sa začína odľahčene s miernym humorom, no na akciu nenechá dlho čakať. Prvá akčná scéna na lodi plnej pirátov naznačuje, že kvalita nás určite neminie. Ďalšie scény sú výborne nasnímané, no najväčšia akcia ako vždy príde až na záver. Veľkolepé finále je plné napätia, obetovania a vzrušenia.

Herecké výkony nemôžeme ani v najmenšom kritizovať. Okrem hlavných hrdinov tentoraz zahviezdil aj Anthony Mackie, ktorý si zahral vedľajšiu úlohu po boku Chrisa Evansa. Vo filme sa objavuje vo viacerých bojových scénach a na konci filmu predstavuje jedného z hlavných bojovníkov, ktorí sa pokúšajú zachrániť svet.

Kapitán Amerika opäť raz nesklamal a predviedol vážne skvelú akciu ako aj dej, ktorý vás donúti rozmýšľať. Až do konca budete v napätí, lebo nikto nevie, ako to nakoniec dopadne.