Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | June 17, 2019

Scroll to top

Top

Nebezpečná cesta cez ľadové kráľovstvo (DVD novinky)

Nebezpečná cesta cez ľadové kráľovstvo (DVD novinky)

| On 15, Apr 2014

Z dnešnej ponuky vyčnievajú dve snímky. Ich spoločným menovateľom je cesta do sveta fantázie. Kým v Ľadovom kráľovstve zavítate do krajiny pokrytej snehom a ľadom, malý sympatický tvor s veľkými chodidlami vás zavedie k strašnému stvoreniu – nebezpečnému drakovi Smaugovi.

Ľadové kráľovstvo (02.04.2014)

Tvorcovia animovaných rozprávok „Na vlásku“ a „Ralph Rozbi-to“ predstavujú nádherné dobrodružstvo so štipkou humoru „Ľadové kráľovstvo“. Hlavnou hrdinkou je Anna, mladé a odvážne dievča, ktorá je prekliata staršou sestrou Elsou, bezcitnou ľadovou kráľovnou. Jedinou šancou na zlomenie kliatby je podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky hôr. Cestou ju sprevádzajú drsný horal Kristoff a sobí kamarát Sven. Stretávajú sa s tajomnými trolmi, vtipným snehuliakom Olafom, ale tiež musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne zachrániť svoje srdce? Filmová rozprávka „Ľadové kráľovstvo“ je knižnou adaptáciou dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena „Snehová kráľovná“, ktorá je obľúbená hádam u každého detského čitateľa. (Saturn)

Rodinný animovaný film, USA, 2013, 102 min., réžia: Chris Buck, Jennifer Lee, hrajú: Kristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad, Jonathan Groff, Alan Tudyk, Eva Bella, Ciarán Hinds, Santino Fontana, Jennifer Lee a ďalší.

 

Dom Hemingway (02.04.2014)

Dom Hemingway (Jude Law) je charizmatický chlapík, výbušný ako ručný granát s uvoľnenou poistkou. Po dvanástich rokoch väzenia sa vracia do ulíc Londýna, aby si vzal, čo mu prináleží za to, že celý čas držal jazyk za zubami. S oddaným priateľom Dickiem (Richard E. Grant) sa Dom chystá navštíviť svojho bossa Fontaina (Demián Bichir), aby sa prihlásil o svoju odmenu. Avšak alkoholom a drogami poháňané Domovo ego sa rozhodlo, že to, čo stratil, nemôže byť vykúpené. Jedna autonehoda a jedna femme fatale však neskôr úplne zmenia Domovo uvažovanie. (Magic Box)

Kriminálna komédia, Veľká Británia, 2013, 93 min., réžia: Richard Shepard, hrajú: Jude Law, Richard E. Grant, Demián Bichir, Emilia Clarke, Kerry Condon, Nathan Stewart-Jarrett, Madalina Diana Ghenea, Jumayn Hunter a ďalší.

 

Oblačno, miestami fašírky 2 (09.04.2014)

„Oblačno, miestami fašírky 2” dejovo nadväzuje na prvú časť úspešnej animovanej komédie. Vynálezca Flint Lockwood dosiahne vytúžené vedecké uznanie, keď ho jeho idol Chester V prizve do spoločenstva Live Corp. Najlepší a najchytrejší vynálezcovia z celého sveta tam zdokonaľujú technológie, ktoré majú slúžiť pre dobro ľudstva. Chesterovou pravou rukou – a jeden z jeho najväčších vynálezov – je orangutan Barb. Ide o vysoko vyvinutého tvora s ľudským mozgom, ktorý je zároveň ľstivý, prefíkaný a maľuje si ústa rúžom. Flint odjakživa túžil byť slávnym vedcom, no všetko sa zmení, keď zistí, že jeho neslávny vynález meniaci vodu na jedlo je stále funkčný a dokonca produkuje zvieraco-potravinové príšery, „gastrozvieratá”! Flint má osud ľudstva vo vlastných rukách a vydá sa na nebezpečne delikátnu misiu plnú hladných plackodílov, krevetošimpanzov, burgerpavúkov a ďalších čudných stvorení, aby opäť zachránil svet! (ITAFilm)

Rodinný animovaný film, USA, 2013, 96 min., réžia: Cody Cameron, Kris Pearn, hrajú: Bill Hader, Anna Faris, Terry Crews, James Caan, Andy Samberg, Neil Patrick Harris, Will Forte, Benjamin Bratt, Kristen Schaal, Cody Cameron, Kris Pearn, Tania Gunadi a ďalší.

 

Hobit: Smaugova pustatina (09.04.2014)

Film „Hobit: Smaugova pustatina” je pokračovaním príbehu hlavnej postavy Bilba Bublíka na jeho spoločnej púti s čarodejníkom Gandalfom a trinástimi trpaslíkmi, vedenými Thorinom Dubbinom. Vydali sa na výpravnú cestu, ktorej cieľom je získať späť Osamelú horu a stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor. Po tom, čo prežili začiatok svojej neočakávanej cesty, pokračuje táto spoločnosť smerom na Východ a cestou v zákernom lese Severného Temnohvozdu stretáva Beorna meniaceho kožu a húf obrovských pavúkov… (Continental film)

Dobrodružné fantasy, USA / Nový Zéland, 2013, 161 min., réžia: Peter Jackson, hrajú: Martin Freeman, Ian McKellen, Benedict Cumberbatch, Luke Evans, Orlando Bloom, Evangeline Lilly, Richard Armitage a ďalší.