Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | April 23, 2019

Scroll to top

Top

Za život sa oplatí podstúpiť aj skúšku ohňom (DVD novinky)

Za život sa oplatí podstúpiť aj skúšku ohňom (DVD novinky)

| On 28, Mar 2014

Hneď na začiatku tohto výberu vám ponúkame sympatickú českú komédiu, v ktorej jednu z hlavných úloh dostala populárna Vica Kerekes. Ďalšie diela pochádzajú z väčšej diaľky a veľa komediálnych prvkov si v nich neužijete. Zato napätie sa bude dať krájať, a to poriadne hrubým nožom.

Krídla Vianoc (19.03.2014)

Veľká časť filmu sa odohráva v nákupnom centre v období Vianoc. Prelínajú sa v ňom príbehy štyroch priateľov, ktorí tu pracujú. Jedným je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vyštudovaný očný lekár má rád voľnosť a ženy, žije v obytnom prívese na poli neďaleko obchodného centra, kde sa preháňa jeho kôň. Krásna Nina (Vica Kerekes) balí darčeky v stánku a provokuje výstredným obliekaním aj drzou otvorenosťou.

Jej krédom je nemilovať, aby nemohla byť zraňovaná. Ráďa (David Novotný), najstarší z priateľov, pracuje v supermarkete ako manažér predaja a býva s početnou rodinou v malom byte. Aj keď ich má rád, niekedy by najradšej od toho chaosu utiekol niekam ďaleko. Zajíc (Jakub Prachař), čerstvo vyštudovaný herec, márne obchádza castingy a vlastne málokto vie, ako sa naozaj volá. Všetci ho vnímajú v kostýme ušiaka, ktorý deťom rozdáva balóniky. Každý z našich priateľov má svoje túžby a sny a práve Vianoce sú obdobím, kedy sa môžu splniť. Dajme šancu zázrakom! Prečo by sa rozprávky nemohli žiť? (Continental film)

Komédia, Česko, 2013, 110 min., réžia: Karin Babinská, hrajú: Richard Krajčo, Vica Kerekes, Jakub Prachař, David Novotný, Vanda Hybnerová, Lenka Vlasáková, Viktor Preiss a ďalší. 

 

Špina (21.03.2014)

Filth je temná komediálna dráma, odohrávajúca sa v Edinburgu. Je to divoký príbeh o zneužívaní moci, vyrozprávaný prostredníctvom postavy, ktorá počas triviálneho policajného vyšetrovania vraždy bezmocne upadá do bezvedomia. Detektív Bruce Robertson (McAvoy) má ideálnu príležitosť vyradiť svojich kolegov a zároveň konkurentov v boji o kariérny postup, po ktorom tak dychtivo túži.

V ceste mu však stoja isté prekážky: alkoholová a drogová závislosť, dramatické zhoršovanie jeho mentálneho zdravia a zopár mimoriadne náročných mimomanželských aférok. Tvorcovia film popisujú ako kombináciu filmov AMERICAN PSYCHO (Americké psycho), BAD SANTA (Santa je úchyl) a IN BRUGES (V Brugách). Režisér Jon S. Baird adaptoval scenár podľa rovnomennej novely oceňovaného autora Irvina Welsha. (Continental film) 

Komediálna dráma, Veľká Británia, 2013, 97 min., réžia: Jon S. Baird, hrajú: James McAvoy, Jamie Bell, Imogen Poots, Joanne Froggatt, Tony Curran, Gary Lewis, Martin Compston a ďalší.  

 

Mazacia hlava (26.03.2014)

Dej filmového debutu režiséra Davida Lyncha nás zavádza na perifériu nemenovanej priemyselnej štvrte. Čudácky samotár Henry Spencer sa práve dozvedá, že jeho priateľka Mary je tehotná. Namiesto roztomilého novorodenca ale na svet prichádza akési monštrum. Mary sa s touto situáciou nie je schopná vyrovnať a Henryho aj s potomkom opúšťa. Nekonečné halucinácie dovedú Henryho nakoniec až k zúfalému činu… (Magic Box)

Dráma, USA, 1977, 90 min., réžia: David Lynch, hrajú: Jack Nance, Charlotte Stewart, Allen Joseph, Jeanne Bates, Judith Roberts, Laurel Near, Jack Fisk a ďalší. 

 

Hry o život: Skúška ohňom (26.03.2014)

V druhej časti filmovej série Hry o život sa Katniss Everdeenová vracia domov po víťazstve v 74. Hrách o život spoločne s ďalším vyvoleným, Peetou Mellarkom. Ako víťazi musia opäť opustiť rodiny a priateľov a vydať sa na okružnú cestu po všetkých krajoch Panemu. Počas návštev jednotlivých krajov Katniss vycíti, že sa neodvratne schyľuje k revolúcii.

Kapitol má ešte stále moc pevne v rukách, čoho dôkazom sú prípravy na 75. Hry o život, ktoré rozhodnú o budúcnosti celého Panemu. Snímku Hry o život: Skúška ohňom režíroval Francis Lawrence a je nakrútená podľa rovnomenného románu. V Spojených štátoch sa predalo už vyše 50 miliónov kusov. (Forum Film)

Dobrodružný film, USA, 2013, 146 min., réžia: Francis Lawrence, hrajú: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Stanley Tucci a ďalší.