Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Láska aj čas prenáša (DVD novinky)

Láska aj čas prenáša (DVD novinky)

| On 15, Mar 2014

Po oscarovom ošiali sa svet kinematografie dostáva do normálnych koľají. Kým víťazi hľadajú najvhodnejšie miesta na uloženie svojich zlatých sošiek, my máme možnosť pozrieť si niektoré ocenené filmy v kinách. Ďalšie zaujímavé snímky vám ponúka náš výber. 

To je koniec! (5.3.2014)

To je koniec! (5.3.2014)Zábava na divokom večierku je v plnom prúde, všetci majú dobrú náladu. Ešte netušia, že čoskoro budú musieť bojovať o svoje životy. Los Angeles totiž zasiahne apokalypsa a šesť kamarátov nájde útočisko v dome so zásobami jedla. Ich vzájomné spolunažívanie sa po čase ukáže ako pomerne problematické, a tak sa napokon vydajú v ústrety katastrofe pred vchodovými dverami…

Komédia, USA, 2013, 107 min., réžia: Seth Rogen, Evan Goldberg, hrajú: James Franco, Jason Segel, Jonah Hill, Seth Rogen, Michael Cera, Paul Rudd, Emma Watson a ďalší.

 

Thor: Temný svet (5.3.2014)

Thor: Temný svet (5.3.2014)Pokračovanie príbehu odvážneho asgardského boha hromu vás zavedie na nebezpečnú cestu, z ktorej sa hlavný hrdina nemusí vrátiť. Usilujúc sa nastoliť mier vo vesmíre cestuje do neznámych kútov galaxie, aby sa stretol zoči-voči silnému nepriateľovi. Ten nepozná zľutovanie. Ak ho chce Thor poraziť, musí obetovať všetko, čo má. Záchrana ľudstva však za to stojí.

Dobrodružné fantasy, USA, 2013, 112 min., réžia: Alan Taylor, hrajú: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Kat Dennings, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgård, Idris Elba, Anthony Hopkins a ďalší.

 

Komorník (5.3.2014)

Komorník (5.3.2014)Pútavá autobiografická snímka sleduje životnú cestu Cecila Gainesa, komorníka v Bielom dome. Počas rokov 1952 až 1986 bol verným služobníkom siedmich amerických prezidentov. Stal sa svedkom historických udalostí, ktoré menili tvár sveta. Snažil sa zlepšovať postavenie afroamerických zamestnancov, pracujúcich na najznámejšej adrese sveta, zároveň opätovne bojoval o srdce svojej manželky.

Životopisná dráma, USA, 2013, 132 min., réžia: Lee Daniels, hrajú: Forest Whitaker, John Cusack, Lenny Kravitz, Robin Williams, Oprah Winfrey, Cuba Gooding Jr., Terrence Howard a ďalší.

 

Enderova hra (5.3.2014)

Enderova hra (5.3.2014)Na motívy bestselleru Orsona Scotta Carda vzniklo sci-fi kombinujúce dve emocionálne silné roviny. Na jednej strane sa dozvedáme, že naša planéta bola po mimozemskom útoku prakticky zničená. Strana druhá je ale optimistickejšia. Nádejní velitelia v prípadnej budúcej vojne, vybraní z novej generácie geniálnych detí, prichádzajú do vojenskej školy, aby sa stali stelesnením nádeje pre ľudstvo.

Dobrodružné sci-fi, USA, 2013, 115 min., réžia: Gavin Hood, hrajú: Asa Butterfield, Abigail Breslin, Hailee Steinfeld, Harrison Ford, Ben Kingsley, Viola Davis, Moises Arias a ďalší.

 

Lásky čas (12.3.2014)

Téma cestovania v čase bola vďaka rôznym scenárom využitá ako dramatický aj komediálny prvok. Tentokrát tvorcovia uplatnili oba žánre na vytvorenie zaujímavého romantického filmu o nesmelom Timovi a jeho osudovej žene Mary. K jej srdcu sa postupne dostáva cestovaním do minulosti. Každý problém spätne vyrieši, vďaka čomu je ich vzťah dokonalý. Zásadný zlom na seba nenechá dlho čakať.

Romantická komediálna dráma, Veľká Británia, 2013, 123 min., réžia: Richard Curtis, hrajú: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy, Lydia Wilson, Lindsay Duncan, Tom Hollander, Margot Robbie a ďalší.