Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

George Clooney a Sandra Bullock spolu putujú po vesmíre (DVD novinky)

George Clooney a Sandra Bullock spolu putujú po vesmíre (DVD novinky)

| On 27, Feb 2014

Ak je ponuka pestrá, existuje väčšia šanca, že vás niečo zaujme. Každé dva týždne sa snažíme, aby ste si v našom výbere našli ten svoj film. Ak máte radi humor, napätie, akciu, drámu alebo romantiku, nech sa páči.

Už ani slovo (19. 2. 2014)

Zaujímavú sondu do medziľudských a romantických vzťahov nakrútila režisérka Nicole Holofcener. Hlavnou hrdinkou je rozvedená matka Eva, pracujúca ako masérka. Jej dcéra sa chystá na vysokú školu, kvôli čomu začína pociťovať strach z osamelosti. Stretáva však sympatického a vtipného Alberta. Keď jedného dňa príde na masáž krásna Marianne a začne rozprávať o svojom exmanželovi, nahlodá Evinu vieru v jej nový vzťah.

Komédia, USA, 2013, 93 min., réžia: Nicole Holofcener, hrajú: James Gandolfini, Julia Louis-Dreyfus, Toni Collette, Catherine Keener, Ben Falcone, Toby Huss, Michaela Watkins, Eve Hewson, Amy Landecker, Rick Irwin a ďalší.

 

Plán úteku (19. 2. 2014)

Stallone a Schwarzenegger ako jeden tím? Paráda! Tentokrát sa stretávajú za mrežami. Ray Breslin je totiž expert v oblasti zabezpečovacích systémov, a tak sa necháva uväzniť, pričom zisťuje, ako ich obísť. Poznatky potom predáva na vyššie miesta, aby ich mohli zdokonaliť. Najnovšia zákazka bude iná. Dostáva sa do komplexu, ktorého zabezpečenie bolo vytvorené na základe jeho práce. Tu sa zoznamuje s miestnym väzenským bossom Emilom Rottmayerom. Spolu začnú vymýšľať plán úteku.

Akčný film, USA, 2013, 115 min., réžia: Mikael Håfström, hrajú: Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, James Caviezel, Vinnie Jones, Vincent D’Onofrio, Curtis “50 Cent” Jackson, Amy Ryan a ďalší.

 

Colette (19. 2. 2014)

Koncentračný tábor v Osvienčime sa stal synonymom krutosti, nespravodlivosti a pohŕdania morálkou. Po náročnej ceste transportom z Belgicka sa Colette ocitá v hrôzostrašnom prostredí. Väzeň Vili jej zachráni život dôležitou radou a medzi nimi sa začne rozvíjať blízky vzťah. Tam, kde sa obchoduje so všetkým, čo môže oddialiť smrť alebo sa jej dokonca vyhnúť, je podstatný každý krok.

Vojnová dráma, Česko / Slovensko / Holandsko, 2013, 125 min., réžia: Milan Cieslar, hrajú: Clémence Thioly, Jiří Mádl, Eric Bouwer, Ondřej Vetchý, Petr Vaněk, Michal Dlouhý, Andrej Hryc a ďalší.

 

Na konci sveta (26. 2. 2014)

Pred rokmi sa partia kamarátov rozhodla uskutočniť maratón. Nie bežecký, ale pivový. Ich cieľom bolo vypiť 12 pohárov v 12 krčmách za jednu noc. Plán im vtedy nevyšiel, preto chce Gary s pomocou ostatných presvedčiť sám seba, že na to má. Mestečko Newton Haven, kde sa má akcia odohrať, skrýva nebezpečenstvo. Postupne sa stávajú účastníkmi rôznych bizarných udalostí. Cieľ je ďaleko a cesta tŕnistejšia ako čakali.

Akčná komédia, Veľká Británia, 2013, 109 min., réžia: Edgar Wright, hrajú: Simon Pegg, Nick Frost, Martin Freeman, Rosamund Pike, Eddie Marsan, Paddy Considine, Pierce Brosnan a ďalší.

 

Gravitácia (26. 2. 2014)

Horúci kandidát na zisk tohtoročného Oscara za réžiu Alfonso Cuarón nakrútil výnimočné dielo s výbornými vizuálnymi efektmi a minimalistickou hudbou. Celý príbeh sa odohráva v blízkosti našej planéty. Posádka raketoplánu bola vyslaná, aby vykonala opravy na jednom zo zariadení. Pre doktorku Ryan Stoneovú je to prvá misia, pre veterána Matta Kowalskyho naopak posledná. Všetko prebieha viac-menej normálne, no problém sa blíži obrovskou rýchlosťou…

Dráma, USA / Veľká Británia, 2013, 91 min., réžia: Alfonso Cuarón, hrajú: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris, Paul Sharma, Amy Warren, Orto Ignatiussen, Basher Savage a ďalší.