Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Oscary 2014 – naša redakcia si zatipovala víťazov

Oscary 2014 – naša redakcia si zatipovala víťazov

| On 26, Feb 2014

Už o niekoľko dní udelí Americká filmová akadémia prestížne sošky. Čakanie sme si skrátili tipovaním možných víťazov v jednotlivých kategóriách. Redaktori vyplnili dotazník a tabuľku s celkovými výsledkami nájdete na konci článku.

Najlepší film

Najviac hlasov má Vlk z Wall Street. Táto kontroverzná snímka si získala srdcia kritikov aj divákov a od svojho uvedenia do kín sa nachádza na čelných priečkach v návštevnosti. Príbehová línia sa drží okolo neskutočne bohatého hlavného hrdinu, ktorý si peniaze vie užiť. Tento film je horúcim kandidátom, no ak by som mal hovoriť iba za seba, možno trochu väčšiu šancu má predovšetkým Špinavý trik, prípadne ešte 12 rokov otrokom.

Najlepšia réžia

Martin Scorsese – skvelý režisér, jeden z najlepších. V kinematografii zanechal nezmazateľnú stopu. Z herectva Leonarda DiCapria dokáže vyťažiť maximum. Môj osobný tip je Alfonso Cuarón. Ten pútavo, nenásilne zrežíroval kvalitnú Gravitáciu.

Najlepší pôvodný scenár

Redakcia sa zhodla na scenári z pera Woodyho Allena (Jasmínine slzy). Brilantné monológy a dialógy vytvárajú jeden kvalitný celok. Veľkú šancu má však aj scenárista Spike Jonze (Ona).

Najlepší herec v hlavnej úlohe

Matthew McConaughey – výborný herec, jeden z mojich najobľúbenejších. Prirodzené vystupovanie, charakteristický prejav. Okrem snímky Klub poslednej nádeje, za ktorú bol nominovaný, ho momentálne môžete vidieť aj v novom seriáli z produkcie HBO True Detective (Temný prípad) ako detektíva po boku Woodyho Harrelsona. Okrem neho je čiernym koňom Leonardo DiCaprio alebo Chiwetel Ejiofor.

Najlepšia herečka v hlavnej úlohe

Cate Blanchett (Jasmínine slzy) hrá ženu, hľadajúcu nový zmysel života. Napriek náhlej strate pocitu bezpečia a komfortu v bohatstve si chce zachovať aristokratické spôsoby. Okrem nej má veľkú šancu na víťazstvo tiež Amy Adams, stvárňujúca femme fatale s príležitostným britským prízvukom vo filme Špinavý trik.

Najlepší animovaný film

Najväčším favoritom je jednoznačne audiovizuálne aj príbehovo vyšperkované Ľadové kráľovstvo. Veselý dej s dramatickými vsuvkami je zabalený do krásnej animácie.

 Ako tipovala naša redakcia

Najlepší film Najlepšia réžia Pôvodný scenár Herec v hlavnej úlohe Herečka v hlavnej úlohe Animovaný film
Kto vyhrá Vlk z Wall Street Martin Scorsese (Vlk z Wall Street) Jasmínine slzy (Woody Allen) Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje) Cate Blanchett (Jasmínine slzy) Ľadové kráľovstvo
Kto by mal vyhrať Vlk z Wall Street Martin Scorsese (Vlk z Wall Street) Jasmínine slzy (Woody Allen) Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje) Cate Blanchett (Jasmínine slzy) Krúdovci

Kto sa teda bude napokon tešiť zo zlatého chlapíka? To sa dozvieme už v noci z 2. na 3. marca.