Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | April 23, 2019

Scroll to top

Top

OneRepublic – večer, na aký sa nezabúda

OneRepublic – večer, na aký sa nezabúda

| On 23, Feb 2014

Zastavili sme a zízali, spočítali sme hviezdy a ak by ste to chceli, prezradili by sme všetky svoje tajomstvá. Zistili sme, že to bude dobrý život, a to všetko vďaka OneRepublic, ktorí majú niečo, čo potrebujeme a vďaka nim znova cítime.

Konečne prišiel ten dátum, na ktorý sme všetci čakali. Pod pojmom všetci myslím nespočítateľné množstvo ľudí, ktorí 17. februára zaplnili Incheba Expo Arénu a trúfam si povedať, že nikto nebol sklamaný. OneRepublic predviedli dokopy 16 skvelých pesničiek a koncert ubehol tak rýchlo, že na konci som len nechápavo pozerala, či už mám ísť domov.

Ale poďme pekne po poriadku. Začalo sa predskokanom Jamesom Walshom. Ten polhodinu postával na pódiu s gitarou na krku a mala som pocit, že jeho hlavným poslaním bolo navodiť v divákoch očakávanie, kedy už skončí a prinútiť nás ešte viac sa tešiť na hlavnú hviezdu večera. Až napokon prišla tá chvíľa. Reflektory zasvietili na záves, za ktorým sa zjavili siluety piatich hudobníkov, a do toho všetkého príznačná skladba Light It Up. A potom záves spadol a začala sa ozajstná šou!

Veru, coloradskí OneRepublic už nie sú tou kapelou z roku 2008, ktorá len predskakuje Lennymu Kravitzovi. Frontman Ryan Tedder vyzeral, že sa úprimne teší z toho, že sú znova v Bratislave, vyjadril svoju túžbu pozrieť si z nej trochu viac ako minule, a veľmi pekným prvkom bola fotografia nášho hlavného mesta na plátne za nimi počas piesne Come Home.

Koncert bol súčasťou Native Tour 2014 a tak odzneli takmer všetky skladby z tohto albumu, ale aj staršie kúsky ako Good Life, All the Right Moves, Secrets či Apologize, ktorý ich pred pár rokmi vyniesol na vrchol. Práve tento song Ryan Tedder predviedol v zaujímavej klavírnej úprave a navyše kombinovaný s coververziou skladby Cry Me a River.

Atmosféra bola úžasná a poviem vám, dokázala by som ich počúvať ešte oveľa dlhšie. V playliste mi chýbala napríklad skladba Marchin On, ale cez to sa prenesiem. Feel Again, ktorú vnímam ako úplný základ Native, zase z nepochopiteľného dôvodu zaznela až medzi prídavkami, no jednoznačne ju musím označiť za vrchol večera.

Prisámvačku, že v tej chvíli som si pripadala ako totálna fangirl a nič som si neželala viac, ako stáť dole pod pódiom a byť jednou z tých, ktorých Ryan chytil za ruku.

Našlo by sa vôbec niečo, čo sa mi na koncerte OneRepublic nepáčilo? Myslím, že nie. Rozlúčili sa veľkolepo, s farebnými svetlami, svištiacou parou, konfetami a predovšetkým s prísľubom, že v roku 2015 prídu znova. A som si istá, že sa máme načo tešiť.