Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Zmiznutie – otec berie spravodlivosť do vlastných rúk (DVD novinky)

Zmiznutie – otec berie spravodlivosť do vlastných rúk (DVD novinky)

| On 14, Feb 2014

Vo svete kinematografie existuje množstvo žánrov a subžánrov. V tomto výbere vám predstavujeme snímky, zaradené do rôznych kategórií. Nájdete v nich napätie, akciu, humor aj dramatické osudy postáv.

Zmiznutie (12. 2. 2014)

Keller Dover – rodič, ktorému na Deň vďakyvzdania zmizla šesťročná dcéra s jej kamarátkou. Detektív Loki – odhodlaný strážca zákona, túžiaci po spravodlivosti. Alex Jones – údajný páchateľ zločinu. Nedostatok dôkazov však spôsobí, že sa vyšetrovanie ocitne na mŕtvom bode. Otec sa preto rozhodne zobrať všetko do svojich rúk.

Thriller, USA, 2013, 153 min., réžia: Denis Villeneuve, hrajú: Jake Gyllenhaal, Hugh Jackman, Paul Dano, Maria Bello, Melissa Leo, Viola Davis, Terrence Howard a ďalší.

 

2 zbrane (5. 2. 2014)

Jeden agent v utajení to vôbec nemá ľahké. Dvaja agenti, prechovávajúci voči sebe nenávisť, nechaní napospas osudu, vhodení priamo medzi členov drogového kartelu? Dobrý námet na film. Bobby Trench a Marcus Stigman pôjdu proti tým, ktorí ich chcú dostať za mreže alebo do hrobu. Šancu v tomto boji budú mať len vtedy, ak si začnú dôverovať.

Akčná komédia, USA, 2013, 109 min., réžia: Baltasar Kormákur, hrajú: Denzel Washington, Mark Wahlberg, Paula Patton, Edward James Olmos, James Marsden, Bill Paxton, Robert John Burke a ďalší.

 

Turbo (12. 2. 2014)

Príbeh s netradičným hlavným hrdinom sa odohráva na netradičnom mieste. Slimák Turbo žije v spoločenstve, kladúcom dôraz na bezpečnosť a pokojný život. Jeho túžbou je ale pretekať vo vysokých rýchlostiach, čo sa stane skutočnosťou po zvláštnej nehode. Vďaka nej získa superschopnosť a po krátkom čase možnosť súperiť s najlepšími. Posledným cieľom už zostáva len víťazstvo na slávnych pretekoch Indy 500.

Animovaný film, USA, 2013, 96 min., réžia: David Soren, hrajú: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Michelle Rodriguez, Maya Rudolph, Ken Jeong, Paul Giamatti, Luis Guzmán a ďalší.

 

Čo čas nezahojil (12. 2. 2014)

Keď sa hovorí o druhej svetovej vojne, takmer vždy sa v rozprávaní objavujú vojaci, zbrane a krutosti páchané na ľuďoch. V tej dobe prechádzali ťažkou skúškou medziľudské vzťahy v rôznych podobách. Mladého muža opustí manželka. Ona si založí novú rodinu a on sa tridsať rokov sám stará o deti. Jedného dňa zistí, že zomrela. Vďaka jej poslednému želaniu – byť pochovaná v rodnej Alabame – sa obe rodiny stretávajú…

Dráma, USA / Rusko, 2012, 122 min., réžia: Billy Bob Thornton, hrajú: John Hurt, Kevin Bacon, Ray Stevenson, Robert Duvall, Billy Bob Thornton, Marshall Allman, Robert Patrick a ďalší.