Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Tajný život Waltera Mittyho

Tajný život Waltera Mittyho

| On 02, Feb 2014

Tajný život Waltera Mittyho sa odlišuje od filmov, ktoré sa v poslednom čase natáčajú. Väčšinou sú to katastrofické filmy o konci sveta alebo romantické komédie, kde je pred koncom zápletka, ktorá sa aj tak skončí happy endom. Tento film má ale v sebe o čosi viac. Jemný humor, lásku, dobrodružstvo a tajomstvo. Počas celého filmu budete rozmýšľať nad koncom, ktorý aj tak neuhádnete.

Rutina a život bez vzrušenia, to je práve to, čo zažíva fotoeditor časopisu Life Walter Mitty (Ben Stiller). Walter je tichý, utiahnutý muž, ktorý nikdy v živote nič vzrušujúce nezažil a svoj život iba prežíva. No aj tak je na ňom niečo zvláštne. Navonok obyčajný chlap, vo vnútri obrovská predstavivosť. Každý deň si sám seba predstavuje ako romantického a odvážneho hrdinu, ktorý zachraňuje zvieratá z horiaceho domu alebo chytá zlodejov. Vždy sa mu podarí dostať každú ženu, čo v reálnom živote nie je pravda. Mnohí si o ňom myslia, že je čudný, pretože výpadky z reality sú u neho časté.

Jediné svetielko vzrušenia v ňom vzbudí Cheryl (Kristen Wiig), ktorá sa stáva v jeho predstavách hlavnou postavou. V snahe nestratiť prácu musí Walter nájsť stratený negatív, ktorý záhadne zmizol. Nejde o hľadanie v archíve, ale o hľadanie autora snímku O´ Connella (Sean Penn), dobrodruha, ktorý cestuje po celom svete. Napriek všetkým obavám Walter vyhráva sám nad sebou a vrhá sa do najväčšieho dobrodružstva v jeho živote. Vydáva sa po stopách fotografa a jeho predstavy sa stávajú realitou. Konečne začne mať chuť žiť.

Veľký zvrat vo filme nastáva práve vtedy, keď sa nudný príbeh razom zmení na dobrodružstvo. Tajný život sa po čase stáva skutočným a nikdy nie je zjavné, kde ho stopy O´ Connella zavedú. Krása prírody a nebezpečné situácie sú stále spojené so záhadou strateného negatívu. Dokáže Walter Mitty v sebe objaviť dobrodruha a podarí sa mu dôjsť do konca?

Tajný život Waltera Mittyho je film, ktorý má v sebe všetko. Lásku, smútok, priateľstvo, záhadu aj dobrodružstvo. Aj napriek týmto obyčajným veciam, ktoré sa dajú vidieť v iných filmoch, je tento neobyčajný. Soundtrack k filmu vo vás vzbudí pocit, že ste to vy, kto chce objavovať svet. Cítite smútok, no zároveň vzrušenie z nepoznaného a prežívate celé dobrodružstvo s Walterom. Chcete prežiť niečo nové? Toto je potom pravý film pre vás.