Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | April 23, 2019

Scroll to top

Top

Kto príde do cieľa ako prvý? (DVD novinky)

Kto príde do cieľa ako prvý? (DVD novinky)

| On 30, Jan 2014

Život býva niekedy krutý. Postavy vo filmoch, ktoré vám dnes predstavujeme, spoznajú odvrátenú stránku existencie. Jedna z nich na vlastnej koži pocíti zradu, druhú obvinia z vraždy a posledné dve budú kruto súperiť o cennú trofej. My vám želáme, aby ste pri sledovaní mysleli pozitívne. 

Riddick (22.01.2014)

Vin Diesel je späť a s ním poriadna dávka akcie. Hlavný hrdina neprežíva práve najšťastnejšie obdobie. Ponížený, zradený vlastným druhom sa ocitá osamotený na odľahlej planéte. Smrť je blízko, no napriek hrozbe odhodlane bojuje s predátormi. Okrem toho začína postupne vytvárať plán pomsty. Medzitým navyše zisťuje, že jeho rodnej planéte hrozí zničenie. Vydáva sa na ďalekú cestu s dvoma cieľmi – poraziť nepriateľov a zachrániť svoj domov.

Akčné sci-fi, USA/Veľká Británia, 2013, 119 min. (SE: 126 min.), réžia: David Twohy, hrajú: Vin Diesel, Karl Urban, Katee Sackhoff, Dave Bautista, Jordi Mollà, Raoul Trujillo, Noah Danby, Nolan Gerard Funk, Conrad Pla, Bokeem Woodbine, Neil Napier, Matt Nable a ďalší.

 

Phil Spector (22.01.2014)

Bez hudobných producentov by svet nespoznal mnohé spevácke hviezdy ani skupiny. Jeden z nich sa však do dejín zapísal aj iným spôsobom. V roku 2003 ho obvinili z vraždy mladej herečky a jeho skvelá kariéra bola zrazu v troskách. Pred súdom ho okrem iných zastupovala sympatická advokátka, s ktorou si vytvoril nezvyčajný vzťah. Silné herecké obsadenie tejto snímky musí presvedčiť každého, kto túži vidieť kvalitné dielo.

Životopisná dráma, USA, 2013, 88 min., réžia: David Mamet, hrajú: Al Pacino, Helen Mirren, Jeffrey Tambor, Chiwetel Ejiofor, James Tolkan, Martin Jarvis, Natalia Nogulich, David Aaron Baker, Matt Malloy, Yolonda Ross, George Peck, Neil Pepe, Clara Mamet a ďalší. 

 

Rivali (29.01.2014)

Pod režijnou taktovkou Rona Howarda vznikla na motívy skutočných udalostí strhujúca dráma o dvoch legendárnych pilotoch formuly 1. Niki Lauda je disciplinovaný profesionál, z miery ho nevyvedie žiadny rušivý element. James Hunt je naopak divoký playboy s dynamickým životným štýlom. Súperi, rivali na trati aj mimo nej. Vytúžený titul čaká len na jedného z nich…

Životopisná dráma, USA/Nemecko/Veľká Británia, 2013, 123 min., réžia: Ron Howard, hrajú: Daniel Brühl, Chris Hemsworth, Alexandra Maria Lara, Olivia Wilde, Natalie Dormer, Christian McKay, Pierfrancesco Favino, Jamie Sives, Lee Asquith-Coe, Egija Zviedre, Julian Seager, Joséphine de La Baume, Robert Cambrinus, Stephen Mangan a ďalší.