Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | June 17, 2019

Scroll to top

Top

Woody Allen sa vracia s kvalitnou drámou okorenenou typickým humorom (DVD novinky)

Woody Allen sa vracia s kvalitnou drámou okorenenou typickým humorom (DVD novinky)

| On 14, Jan 2014

Január sa rýchlo rozbehol a priniesol hneď niekoľko zaujímavých titulov. V ponuke dominujú komédie s vtipne napísanými príbehmi aj postavami. Okrem nich nám Woody Allen ponúka zamyslenie nad realitou, pred ktorou si niekedy zakrývame oči. A Matt Damon chce vytvoriť rovnováhu medzi bohatými a chudobnými. Želáme vám veľa úspechov v novom roku a príjemné sledovanie.

Nezabudnuteľné prázdniny (15.01.2014)

Komédie o bláznivých prázdninách už môžeme označiť za subžáner, ktorý vytvoril vlastné pravidlá. Kvalita kolíše od trápnych až po skutočne zábavné. Do tejto kategórie jednoznačne spadá napríklad séria s bláznivou rodinkou pod vedením Clarka W. Griswolda (Chevy Chase), ale aj tento film. Hrdinom príbehu je štrnásťročný Duncan. Po stretnutí so správcom vodného parku sa jeho pohľad na život začne výrazne meniť.

Komédia, USA, 2013, 96 min., réžia: Nat Faxon, Jim Rash, hrajú: Steve Carell, Maya Rudolph, Liam James, AnnaSophia Robb, Sam Rockwell, Amanda Peet, Toni Collette, Allison Janney, Robert Capron, Rob Corddry, Jim Rash, Nat Faxon a ďalší.

 

My sme Millerovci (15.01.2014)

David Burke je díler marihuany s dobrým srdcom. Ako bezvýznamný predajca nemá veľmi zaujímavú klientelu. Keď sa jedného dňa pokúsi pomôcť skupinke teenagerov, sám skončí ako obeť. Pri prepade mu ukradnú všetky peniaze, a tak sa zrazu stane dlžníkom svojho dodávateľa. Život si zachráni sľubom, že z Mexika privezie dôležitú zásielku. Vymyslí si dokonalé krytie – falošnú rodinu. V parádnom karavane sa vydávajú na ďalekú cestu.

Komédia, USA, 2013, 110 min. (director’s cut : 119 min.), réžia: Rawson Marshall Thurber, hrajú: Jennifer Aniston, Jason Sudeikis, Will Poulter, Emma Roberts, Ed Helms, Nick Offerman, Kathryn Hahn a ďalší.

 

Jasmínine slzy (15.01.2014)

Woody Allen opäť prichádza s drámou o životnej ceste a existencii, popretkávanou jemu typickým humorom. Hlavnou postavou je bohatá a elegantná dáma Jasmine, žijúca v zdanlivo bezproblémovom vzťahu. V okamihu sa však všetko zmení. Presťahuje sa k sestre, nájde si prácu, no hoci sa snaží zachovať si tvár, zároveň vníma veľkú stratu. Po čase stretáva sympatického diplomata, ktorý v nej vzbudí nádej na zmenu. Nájde napokon to, čo skutočne hľadá?

Komediálna dráma, USA, 2013, 98 min., réžia: Woody Allen, hrajú: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins, Bobby Cannavale, Louis C.K., Andrew Dice Clay, Tammy Blanchard, Alden Ehrenreich, Peter Sarsgaard, Max Casella, Michael Stuhlbarg a ďalší.

 

Elysium (15.01.2014)

Rozdiely medzi bohatými a chudobnými trápia ľudstvo už celé storočia. V roku 2154 existuje riešenie, aj keď veľmi nešťastné. Bohatí žijú na vesmírnej stanici s názvom Elysium, ostatní na Zemi. Preľudnenosť a zničené životné prostredie spôsobili nárast nespokojnosti na celej planéte. Všetci by chceli žiť na lepšom mieste, ale zároveň vedia, že je táto túžba nereálna. Odhodlaný Max sa rozhodne nastoliť rovnováhu a pre naplnenie svojho sna je ochotný urobiť všetko.

Akčné sci-fi, USA, 2013, 109 min., réžia: Neill Blomkamp, hrajú: Matt Damon, Jodie Foster, William Fichtner, Alice Braga, Diego Luna, Michael Shanks, Carly Pope a ďalší.

 

Drinking Buddies – Kamoši až na dno fľaše (15.01.2014)

Kate a Luke pracujú v pivovare. Názov snímky tak hneď dáva zmysel. Okrem alkoholu však dôležitú rolu zohrávajú predovšetkým vzťahové otázky. Po spoločne strávenom víkende prejde ich kamarátstvo ťažkou skúškou. Obaja sú totiž zadaní. Lukeova priateľka Jill sa navyše dožaduje rozhovoru o ich spoločnej budúcnosti v stave manželskom…

Romantická komédia, USA, 2013, 95 min., réžia: Joe Swanberg, hrajú: Olivia Wilde, Jake M. Johnson, Anna Kendrick, Ron Livingston, Ti West, Joe Swanberg, Jason Sudeikis, Mike Brune a ďalší.