Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | June 17, 2019

Scroll to top

Top

Divadelná dvojica Seriš+Hubinský lieči diagnózy humoristickými frkmi

Divadelná dvojica Seriš+Hubinský lieči diagnózy humoristickými frkmi

| On 12, Jan 2014

Nové divadelné predstavenie Diagnóza: FRK! uvedie KC Dunaj v stredu 15. januára. Hra je postavená na humoristických skečoch alebo frkoch s hravou hovorovou komikou a absurdným dialógom. Herec Pavol “Palec” Seriš a výtvarník Juraj Hubinský tak voľne nadväzujú na tvorbu komických dvojíc V+W a L+S.

“Hra Diagnóza: FRK! nie je jedným celovečerným kusom, ale skladá sa z piatich kratších útvarov – skečov. I keď každý je na inú tému, spoločnými znakmi je absurdný dialóg a humor postavený prevažne na slove a hrou so slovom. Ale keďže mám vyštudované pohybové herectvo na JAMU v Brne, budú v hre i pohybové prvky,” hovorí Seriš, ktorý prezradil, že skeče budú o o stretnutí dvoch hypochondrov či o nacvičovaní Hamleta.

Pavol „Palec“ Seriš je študent pohybového divadla na JAMU v Brne a spoluzakladateľ autorského trenčianskeho divadla Seriš+Hubinský. So svojou hrou „Chutilo Vám, páni?“ získal Cenu Stana Radiča za Objav roka na európskom festivale humoru a satiry Kremnické gagy 2012. V marci 2013 vydal knihu kresleného humoru “Absurdity, naivity”. Nemá rád horčicu.

Juraj Hubinský je architekt, výtvarník a spoluzakladateľ autorského trenčianskeho divadla Seriš+Hubinský. Venuje sa tvorbe architektúry a interiérom. Snaží sa vniesť vtip a humor nielen do autorského divadla, ale aj do ilustrácií, grafiky či nástenných malieb. Žije a tvorí.

15. 1. (streda)

Štart: 20:00 hod.

Vstup: 4€

Event: https://www.facebook.com/events/188464351359478/

Zdroj: Zuzana Hrdličková