Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | April 23, 2019

Scroll to top

Top

Vianoce sú za nami, no rozprávky zostávajú (DVD novinky)

Vianoce sú za nami, no rozprávky zostávajú (DVD novinky)

| On 29, Dec 2013

Koniec roka je obdobím, kedy sa hodnotí minulosť a s nádejou pozerá do budúcnosti. V predchádzajúcich dvanástich mesiacoch sme vám ponúkli množstvo kvalitných titulov a pevne veríme, že nás ďalšie čakajú. Ďakujeme za priazeň a tešíme sa na stretnutie v roku 2014.

Oggy a šváby (15.12.2013)

Kultový francúzsky animovaný seriál sa dočkal filmového spracovania. Čaká vás takmer jeden a pol hodiny naháňačiek, úderov a rôznych spôsobov deformácie kocúra Oggyho a troch škodoradostných švábov. Boj bude neľútostný, hranice žiadne. Tvorcovia nenechali nič na náhodu, využili to najlepšie, a preto môžeme len odporúčať.

Animovaný film, Francúzsko, 2013, 80 min., scenár a réžia: Olivier Jean Marie.

 

Česká omša vianočná (18.12.2013)

Zaujímavú snímku vytvorila Česká televízia spojením hudby Jakuba Jana Rybu s názvom Česká omša vianočná a animácie Josefa Ladu. Tá obsahuje nielen desiatky postáv z jeho ľudového Betlehema, ale aj celej tvorby. Okrem dedinčanov či pastierov sa tak na miesto narodenia Spasiteľa vydáva aj kocúr Mikeš, starosta, kominár a mnohí ďalší.

Animovaný hudobný film, Česko, 2007, 43 min., réžia: Pavel Kubant.

 

Bol raz jeden kráľ… (18.12.2013)

Kto by nepoznal nestarnúcu klasiku Bořivoja Zemana nakrútenú na motívy knihy Boženy Němcovej? Každý rok na Vianoce sa stáva súčasťou našich príbytkov, aby nám pripomenula silu rozprávok, v ktorých sa napokon všetko dobre skončí. Známy príbeh opäť vychádza na DVD, aby ste si ho mohli pozrieť v kvalite, akú si zaslúži. A nezabudnite, soľ je dôležitejšia ako zlato…

Rozprávka, Československo, 1954, 107 min., réžia: Bořivoj Zeman, hrajú: Jan Werich, Vlasta Burian, Irena Kačírková, Stella Májová, Milena Dvorská, František Černý, Lubomír Lipský st., Miloš Kopecký, Miroslav Horníček, Terezie Brzková a ďalší.