Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Skutočná udalosť niekedy pôsobí ako hororová fikcia (DVD novinky)

Skutočná udalosť niekedy pôsobí ako hororová fikcia (DVD novinky)

| On 15, Dec 2013

V tomto výbere vám predstavujeme ďalšie zaujímavé novinky, z ktorých až tri vznikli na základe skutočných udalostí. Minimálne v jednom prípade však o tom určite zapochybujete. Okrem dramatických ponúkame aj akčné s prvkami komédie. Rozhodne v nich nie je núdza o kopance, výbuchy a vtipné situácie.

V zajatí démonov (4.12.2013)

Ak ste sa už dávno nebáli a chcete si večer pri televízore spestriť hrôzostrašným démonom, máme pre vás tip. Na základe skutočných udalostí vznikla snímka, ktorej hlavnými hrdinami tentokrát nie sú Mulder so Scullyovou, ale rovnako svetoznámi vyšetrovatelia Ed a Lorraine Warrenovci. Odľahlá farma v 70. rokoch minulého storočia ponúka vhodný priestor na rozohratie desivého príbehu.

Horor, USA, 2013, 112 min., réžia: James Wan, hrajú: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston, Lili Taylor, Shanley Caswell, Joey King, Hayley McFarland a ďalší.

 

Horiaci ker 1-3 (4.12.2013)

V Prahe sa 16. januára 1969 upálil študent Jan Palach. Obetoval sa, aby upozornil na situáciu v spoločnosti, útlak, prenasledovanie, vytváranie atmosféry strachu. Dej sleduje osudy jeho najbližších, ako aj ľudí túžiacich po spravodlivosti a odporcov tohto snaženia. Hlavný boj zvádza mladá advokátka Dagmar Burešová. Tá počas normalizácie odvážne obhajovala disidentov. Po nežnej revolúcii sa z nej stala ministerka spravodlivosti, neskôr predsedníčka Českej národnej rady.

Dráma, Česko / Poľsko, 2013, 206 min., réžia: Agnieszka Holland, hrajú: Táňa Pauhofová, Jaroslava Pokorná, Petr Stach, Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Adrian Jastraban, Patrik Děrgel, Ivan Trojan a ďalší.

 

Red 2 (11.12.2013)

Frank Moses je späť s celým tímom verných tajných agentov. Skúsenosti sú ich najsilnejšou zbraňou a ak k odhodlaniu pridajú aj vynaliezavosť, stávajú sa neporaziteľnými. Tentokrát musia zistiť, kde sa nachádza nebezpečná zbraň novej generácie a zneškodniť ju. Proti nim stoja nebezpeční teroristi, ktorí nechcú týmto hrdinom nič uľahčovať…

Akčná komédia, USA / Francúzsko / Kanada, 2013, 116 min., réžia: Dean Parisot, hrajú: Bruce Willis, John Malkovich, Anthony Hopkins, Helen Mirren, Mary-Louise Parker, Catherine Zeta-Jones, Byeong-heon Lee a ďalší.

 

Pot a krv (11.12.2013)

Danielovi, Adrianovi a Paulovi učaruje vidina rýchlo nadobudnutého bohatstva. Rozhodnú sa uskutočniť absolútne jednoduchý plán – unesú obchodníka Victora a za jeho prepustenie budú žiadať peniaze. Veľa peňazí. Hneď na začiatku sa vyskytne problém, potom ďalší a ďalší. Keby strojcovia únosu neboli hlupáci, možno by im to vyšlo. Keďže ale neoplývajú nadmerným intelektom, čaká vás séria tragikomických situácií, prekvapujúco založených na reálnom základe.

Akčná komédia, USA, 2013, 130 min., réžia: Michael Bay, hrajú: Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry a ďalší.

 

Kick-Ass 2 (11.12.2013)

Po značnom množstve kopancov a dávok z rôznych deštrukčných nástrojov sa Dave a Mindy, teda Kick-Ass a Hit-Girl, rozhodli žiť bežný život. Podobne ako v Temnom rytierovi sa v uliciach čoskoro začnú objavovať samozvaní nasledovníci, odhodlaní nastoliť vo svete spravodlivosť. A keď plukovník Stars and Stripes vytvorí nový tím pod názvom Justice Forever, skutočným hrdinom nezostáva nič iné, len znova začať bojovať.

Akčná komédia, USA / Veľká Británia, 2013, 103 min., réžia: Jeff Wadlow, hrajú: Aaron Taylor-Johnson, Chloë Grace Moretz, Christopher Mintz-Plasse, Morris Chestnut, Clark Duke, Jim Carrey, John Leguizamo a ďalší.