Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | April 23, 2019

Scroll to top

Top

Neviete kam na Silvestra? Máme pre vás divadelný tip

Neviete kam na Silvestra? Máme pre vás divadelný tip

| On 03, Dec 2013

Divadlo Nová scéna pripravila pre ,,silvestrovčanov“ špeciálne predstavenie Vyhadzovači v Štúdiu Olympia. Ak patríte medzi milovníkov divadla, ktorí majú chuť sa schuti zasmiať a zažiť strhujúcu atmosféru piatkovej noci, plnú erotiky, zábavy a alkoholu, komédia Vyhadzovači od Johna Godbera je pre vás tá pravá.

Komédia inscenovaná s nesmiernou jednoduchosťou sa odohráva v priestoroch predmestskej diskotéky, na mieste, kde si rebelantská a odcudzená mládež vybíja svoje frustrácie. Prostredníctvom štyroch vyhadzovačov, okrem iného stvárňujúcich aj plejádu ďalších postáv, máme postupne dočinenia so skupinou energických mladíkov míňajúcich svoje celotýždňové vreckové. Medzi objekty ich míňania patrí lacné pivo, mastný fast food s ich uchichotanými dievčenskými náprotivkami. Bohužiaľ, napokon sa vždy opijú a zle skončia v zúfalej honbe za zábavou.

V rýchlom tempe diania sa štyria herci s virtuóznou ľahkosťou pohybujú z jednej provokatívnej postavy do ďalšej. Ich premenami napokon vytvoria portrét generácie odsúdenú na neutešenú súčasnosť a ešte neutešenejšiu budúcnosť.

Vyhadzovačov znázorňujú herci Vladislav Plevčík, David Hartl, Tomáš Majláth a Lukáš Pišta.

Kto je autor komédie Vyhadzovači John Godber?

John Godber narodený v roku 1956 je predstaviteľom novej vlny v anglickom divadle. Aj Godber, podobne ako jeho slávni predchodcovia ako Osborne či Pinter, spustil novú vlnu svojou vlastnou osobnosťou. Ako skutočný divadelník začínajúci ako herec, musel svoj štýl obhajovať od malých miestností anglických provinčných krčiem cez slávne scény West Endu až po americkú Brodway. Ako autor divadelných hier sa spolieha na malé, komorné obsadenie hercov. Zvyčajne štyria, piati herci znázorňujú aj mužské aj ženské role. O to väčšia náročnosť sa na nich kladie, pretože okrem iného majú za úlohu vytvoriť atmosféru preplneného autobusu či baru. Detailná znalosť prostredia je v takomto prípade nevyhnutná. Godber dokonale pozná nielen zákulisie divadla, ale pravdepodobne aj atmosféru nočného života. A práve preto nás ani neprekvapuje, že napísal dve úspešné hry za sebou – Barmanky a Vyhadzovačov.

Divadlo Nová scéna si na činoherné otvorenie Olympie zvolila náročný projekt, pri ktorom to hlavné necháva na hercoch a fantázii divákov.

Príďte sa zabaviť a rozlúčiť s rokom 2013 pre mnohých netradičným divadelným spôsobom. Ako darček je pripravený pohár sektu zahrnutý v cene vstupenky. Lístky na predstavenie si môžete zakúpiť/rezervovať online na stráke www.nova-scena.sk alebo v pokladnici divadla na Živnostenskej 1 v Bratislave.