Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Divadlo Malá scéna STU prichádza s muzikálom Peter a Lucia

Divadlo Malá scéna STU prichádza s muzikálom Peter a Lucia

| On 02, Dec 2013

Pôvodný slovenský komorný muzikál na motívy slávnej novely Romaina Rollanda prichádza na ,,scénu“ už začiatkom decembra.

Príbeh lásky dvoch dospelých ľudí vo víre prvej svetovej vojny prebehne pod vedením Juraja Bielika a Antona Korenči. Text piesní si zobral na starosť Ján Štrasser s hudbou Deža Ursinyho a kapelou Vladislava Šarišského Talent Transport.

Kapela Talent Transport sa spája s menom Vladislava Šarišského, zanieteného klaviristu a hudobného skladateľa, spolu s ďalšími dvoma hudobníkmi Mariánom Slávkom a Filipom Hittrichom. Naživo si ich mohli fanúšikovia vypočuť a zahliadnuť napríklad v kultovom projekte Hrana Tour, ktorá bola venovaná výnimočnej osobe Mareka Brezovského. Ich najbližšie živé vystúpenie bude spojené práve s muzikálom Peter a Lucia.

Generálka pre verejnosť muzikálu Peter a Lucia sa odohrá piatok 13. Decembra o 10.00 hod. Nasledovný deň 14. december bude venovaný premiére, ktorá sa začne o 19.00 hod v Divadle Malá scéna STU na ulici Dostojevského rad 7 v Bratislave. Lístky na predstavenie je možné si zakúpiť v online predaji na stránke www.malascena.sk alebo priamo v pokladnici divadla.

Zdroj : www.malascena.sk.