Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Herecký koncert extravagantného šoumena a jeho osobného šoféra (DVD novinky)

Herecký koncert extravagantného šoumena a jeho osobného šoféra (DVD novinky)

| On 29, Nov 2013

Akčné filmy s dávkou humoru a naopak sa už na plátnach a obrazovkách objavili. V našom najnovšom výbere, s výnimkou Liberaceho obsahujúceho aj prvky drámy, nájdete len žánrovo vyhranené diela. Chcete trochu napätia alebo zábavy?

Útok na Biely dom (20.11.2013)

Sídlo amerického prezidenta často tvorí jednu z kulís katastrofických filmov, aké rád nakrúca predovšetkým Roland Emmerich. Tentokrát využil jeho priestory na vykreslenie príbehu odvážneho washingtonského policajta. Nevinná turistická prehliadka sa v priebehu krátkeho okamihu mení na tvrdý súboj s teroristami.

Akčný thriller, USA, 2013, 137 min., réžia: Roland Emmerich, hrajú: Channing Tatum, Maggie Gyllenhaal, Jamie Foxx, James Woods, Richard Jenkins, Joey King, Rachelle Lefevre a ďalší.

 

Stážisti (20.11.2013)

Technológie napredujú takou rýchlosťou, že niekedy nestíhame sledovať vývoj. Rovnako je to aj v obchode a marketingu. Billy a Nick sú skvelí predajcovia, no z čias minulých. Ich kariéra padla na dno, preto hľadajú nový spôsob, ako sa uchytiť v uponáhľanom svete. Získajú stáž v spoločnosti Google, kde budú musieť dokázať, že ešte nepatria do starého železa.

Komédia, USA, 2013, 119 min., réžia: Shawn Levy, hrajú: Owen Wilson, Vince Vaughn, Rose Byrne, Will Ferrell, Dylan O´Brien, Joanna Garcia Swisher, Tobit Raphael a ďalší.

 

Liberace (20.11.2013)

Liberace bol slávny klavirista a zabávač, hviezda Las Vegas. V roku 1977 sa jeho osobným vodičom stal mladý Scott Thorston. Očarený pompéznosťou a extravaganciou svojho šéfa sa Scottov život dramaticky zmenil. Medzi nimi sa vytvoril vzťah prekračujuci hranice priateľstva, a to v dobe, kedy sa k niečomu takému verejne nepriznávalo.

Životopisná dráma, USA, 2013, 118 min., réžia: Steven Soderbergh, hrajú: Michael Douglas, Matt Damon, Rob Lowe, Dan Aykroyd, Scott Bakula, Debbie Reynolds, Paul Reiser a ďalší.

 

Wolverine (27.11.2013)

 V sérii X-Men vystupuje niekoľko akčných hrdinov. Jedným z nich je aj Wolverine, vlčí muž s nadľudskými schopnosťami. Po veľkom úspechu dostal vlastný film a naplno sa zhostil úlohy hlavnej postavy. Dej je zasadený do súčasného Japonska, kde sa ocitne na hranici medzi životom a smrťou. Nečaká ho len boj s nepriateľmi, ale aj vlastnou smrteľnosťou.

 Akčné fantasy, USA/Austrália, 2013, 126 min. (SE: 132 min.), réžia: James Mangold, hrajú: Hugh Jackman, Tao Okamoto, Rila Fukushima, Hirojuki Sanada, Světlana Chodčenkova, Brian Tee, Will Yun Lee a ďalší.