Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Cesta človečinou

Cesta človečinou

| On 26, Nov 2013

Divadelný ústav a Radošinské naivné divadlo Vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy pri príležitosti 50. výročia založenia Radošinského naivného divadla.

Výstava polstoročnej cesty Radošinského naivného divadla otvára svoje dvere pre verejnosť utorok 26. novembra o 18.00 hod. v bratislavskej Galérii Slovenskej výtvarnej únie v budove Umeleckej besedy na Dostojevského rade č. 2. Súčasťou pripraveného programu bude krst knihy Stanislava Štepku Predpoveď na zajtra. Dve správy o mojom dvadsiatom storočí (s predpoveďou na zajtra) spojený s autogramiádou.

Cesta človečinou 50 rokov Radošinského naivného divadla dokumentuje , ako to už názov výstavy naznačuje, 50 divadelných sezón, počas ktorých sa Radošinské naivné divadlo zastavilo deväťtisíc ráz a na jeho ceste sa podieľali približne tri milióny divákov na Slovensku aj v zahraničí. Na výstave za účasti celého súboru, hostí a organizátorov nebude chýbať špeciálny umelecký program. Večer bude moderovať Lucia Hurajová. Kurátorom výstavy je teatrológ Martin Timko a produkčne sa na výstave podieľa Zuzana Šnircová.

S Radošinským naivným divadlom sa neodmysliteľne spája meno herca, dramatika, režiséra, scenáristu a umeleckého vedúceho súboru Stanislava Štepku. Tí, ktorí nestihnú úvodný program výstavy nemusia zúfať. Výstava bude doplnená sprievodnými podujatiami v dňoch 5. a 10. decembra od 16.00 do 18.00 hod. Sprievod výstavou bude viesť Stanislav Štepka.

Výstava potrvá do nedele 15. decembra.