Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Lož skomplikuje život mužovi túžiacemu po novom začiatku (DVD novinky)

Lož skomplikuje život mužovi túžiacemu po novom začiatku (DVD novinky)

| On 14, Nov 2013

Moderné animované filmy sa tešia veľkej popularite. Ich kvalita je rôzna, no o dvoch z nich, ktoré nájdete v našom výbere, nemusíte pochybovať. Rovnako vás určite nesklame ani romantická dráma o starnúcich manželoch, česká hudobná komédia ani zaujímavá dánska snímka s výborným Madsom Mikkelsenom v hlavnej úlohe.

Príšerky: Univerzita (6.11.2013)

Mike a Sulley sú príšerky študujúce na elitnej univerzite. Ich vzájomný vzťah nemožno charakterizovať ako priateľský. Neustále spolu súperia, čo ich privedie až k vylúčeniu zo školy. Pokiaľ chcú svoje prehrešky napraviť a znova sa stať členmi spolku najlepších, budú musieť prekonať vzájomné rozpory a spolupracovať.

Animovaný film, USA, 2013, 109 min., réžia: Dan Scanlon, hrajú: John Goodman, Billy Crystal, Frank Oz, Steve Buscemi, Nathan Fillion, Jennifer Tilly, Dave Foley a ďalší.

 

Pred polnocou (6.11.2013)

V pokračovaní príbehu o manželoch Jessem a Celine sa riešia typické otázky, týkajúce sa dlhoročného vzťahu dvoch ľudí. Majú spolu dve dcéry, sú zrelší, starší. Na dovolenke v Grécku sa im naskytne príležitosť prežiť jednu noc bez detí. Počas nej sa rozprávajú o ich vzťahu, snoch, ilúziách, realite a chcú pochopiť, čo ich spája.

Romantická dráma, USA, 2013, 108 min., réžia: Richard Linklater, hrajú: Julie Delpy, Ethan Hawke, Athina Rachel Tsangari, Panos Koronis, Ariane Labed, Walter Lassally a ďalší.

 

Ja, zloduch 2 (6.11.2013)

Gru sa zmenil. Napravený zloduch teraz ukladá svoje dcérky do postieľok, číta im rozprávky na dobrú noc a nechce páchať zlo. Silas, šéf vplyvnej Antizloduchovskej ligy, však potrebuje jeho schopnosti v boji proti zlosynom. Agentke Lucy sa pomocou paralyzéru podarí Grua “presvedčiť”, aby im pomáhal. Na scéne sa totiž zjavil nebezpečný Eduardo a on je jediný, kto ho môže zastaviť.

Animovaný film, USA, 2013, 98 min., réžia: Pierre Coffin, Chris Renaud, hrajú: Steve Carell, Kristen Wiig, Benjamin Bratt, Miranda Cosgrove, Russell Brand, Ken Jeong, Steve Coogan a ďalší.

 

Revival (13.11.2013)

V roku 1972 došlo za neznámych okolností k rozpadu skupiny Smoke. Jej štyria členovia sa rozhodli pokračovať vo svojich kariérach samostatne. Po dlhom čase sa znova spoja a hoci sú ich pohnútky rôzne, na všetkých vplýva hudba. Prežívajú rôzne situácie, smerujúce k rozuzleniu záhadných okolností rozpadu kapely.

Hudobná komédia, Česko, 2013, 116 min., réžia: Alice Nellis, hrajú: Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg, Vojtěch Dyk, Zuzana Bydžovská, Jenovéfa Boková a ďalší.

 

Hon (13.11.2013)

Severská kinematografia je zárukou kvalitného diváckeho zážitku. Inak tomu nie je ani v prípade tejto psychologickej drámy, ktorej hlavným hrdinom je rozvedený Lucas, otec dospievajúceho syna. Má nový život, prácu, priateľku, ale lož, šíriaca sa medzi jeho priateľmi, mu všetko skomplikuje. Dedina prepadá hystérii a Lucas bude musieť čoskoro bojovať o život.

Psychologická dráma, Dánsko, 2012, 115 min., réžia: Thomas Vinterberg, hrajú: Mads Mikkelsen, Alexandra Rapaport, Thomas Bo Larsen, Susse Wold, Annika Wedderkopp, Lasse Fogelstrøm, Anne Louise Hassing a ďalší.