Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | April 23, 2019

Scroll to top

Top

Superman prichádza ako muž z ocele (DVD novinky)

Superman prichádza ako muž z ocele (DVD novinky)

| On 30, Okt 2013

V druhej polovici októbra sa objavilo niekoľko zaujímavých titulov. Okrem nešťastného komplica s amnéziou nájdete v našom výbere aj drámu s morálnym posolstvom o stave sveta, superhrdinu, ktorý o svojom poslaní ešte veľa nevie, Brada Pitta ako poslednú nádej zničenej civilizácie aj Johnnyho Deppa v úlohe indiánskeho bojovníka. Ponuka je viac ako pestrá…

Tranz (16.10.2013)

Ak nájdeme komplica medzi zamestnancami aukčnej siene, krádež drahého obrazu bude oveľa jednoduchšia. Vodca zločineckého gangu si zrejme takto vykreslil súčasť svojho skvelého plánu. Nepočítal však s jednou maličkosťou. Počas podobných akcií sa stávajú rôzne nehody a jedna neobíde ani jeho nového “spolupracovníka”. Ten si po rane do hlavy akosi nevie spomenúť, kam ukradnuté dielo schoval. Pokúsi sa mu pomôcť sympatická hypnoterapeutka, no skúmanie narušenej mysle nebude jednoduché…

Kriminálny thriller, Veľká Británia, 2013, 101 min., réžia: Danny Boyle, hrajú: James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson, Tuppence Middleton, Sam Creed, Danny Sapani a ďalší.

 

Pošli to ďalej (16.10.2013)

Na vaše obrazovky prichádza kvalitná staršia snímka s výrazným morálnym posolstvom. Dej sa sústreďuje okolo malého chlapca Trevora, jeho osamelej matky a nového učiteľa, ktorý dá svojim žiakom zvláštnu úlohu – pokúsiť sa zmeniť svet. Trevor neváha a privedie domov bezdomovca. Chce mu pomôcť ako najlepšie vie. Hoci sa ale snaží zo všetkých síl, nestačí to. O lepší svet musia bojovať všetci…

Dráma, USA, 2000, 123 min., réžia: Mimi Leder, hrajú: Kevin Spacey, Helen Hunt, Haley Joel Osment, Jay Mohr, James Caviezel, Jon Bon Jovi, Angie Dickinson a ďalší.

 

 

Muž z ocele (23.10.2013)

Superman je pojem. Známy hrdina sa počas niekoľkých desiatok rokov objavil v mnohých komiksoch aj na plátnach kín. V najnovšom príbehu sledujeme jeho cestu za poznaním. Tá začala v čase, keď bol ešte malý chlapec. Zisťuje, že má mimoriadne schopnosti, no netuší, odkiaľ pochádza. Veľké dobrodružstvo sa práve začína.

Dobrodružné sci-fi, USA/Kanada/Veľká Británia, 2013, 143 min., réžia: Zack Snyder, hrajú: Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Diane Lane, Kevin Costner, Michael Shannon, Dylan Sprayberry a ďalší.

 

 

Svetová vojna Z (30.10.2013)

Cieľom Organizácie Spojených národov je vytváranie a udržiavanie mieru. Pracuje v nej aj Gerry Lane, špecialista schopný v krátkom čase objaviť zdroj konfliktu. Keď sa svet ocitne v chaose spôsobenom nebezpečnou vírusovou epidémiou, stáva sa tým správnym človekom na správnom mieste. Nakazení v čoraz väčšej miere napádajú zdravých, a tak musí čo najrýchlejšie nájsť príčinu tejto apokalypsy.

Akčný thriller, USA/Malta, 2013, 116 min. (SE: 123 min.), réžia: Marc Forster, hrajú: Brad Pitt, Mireille Enos, Matthew Fox, David Morse, Daniella Kertesz, James Badge Dale, David Andrews a ďalší.

 

 

Osamelý jazdec (30.10.2013)

Johnny Depp sa vracia, tentokrát ako smelý indiánsky bojovník, rozprávajúci dramatické príbehy. Tie sem-tam okorení humorom a veľkolepými prekvapeniami. Ich hlavným hrdinom je John Reid, legenda spravodlivosti, po ktorého boku bojoval s nebezpečnými a chamtivými nepriateľmi.

Dobrodružný film, USA, 2013, 151 min., réžia: Gore Verbinski, hrajú: Johnny Depp, Armie Hammer, Tom Wilkinson, William Fichtner, Ruth Wilson, Helena Bonham Carter, James Badge Dale a ďalší.