Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | April 23, 2019

Scroll to top

Top

PR

Divadlo Lab začína sezónu Čiernou komédiou

Divadlo Lab začína sezónu Čiernou komédiou

| On 27, Okt 2013

Kolobeh premiér sezóny 2013-2014 sa v Divadle Lab DF VŠMU konečne rozbehne! Stane sa tak 28. a 29. októbra o 19.00 hod. premiérou inscenácie britského autora Petra Shaffera – Čierna komédia v réžii Juraja Bielika a Antona Korenčiho.

Autor hry, Peter Shaffer, začal svoju kariéru dramatika prvotinou „The Salt Land“, ktorá následne bola odprezentovaná v BBC. Shaffer posilnený týmto úspechom pokračoval v písaní a získal tak povesť známeho dramatika. Hru Čierna komédia napísal v roku 1965 na zákazku pre Britské národné divadlo. Je autorom kvalitných filmových scenárov ako Equus alebo Amadeus, za ktorý bol ocenený cenou Academy Awards. V roku 2001 taktiež získal titul Sir od britskej kráľovnej.

A na čo sa pri Čiernej komédii môžte tešiť? Mladý sochár Brindsley Miller a jeho snúbenica Carol Melkettová očakávajú vzácnu návštevu – miliardára Georga Bambergera, zberateľa umenia, ktorý si má prísť pozrieť Brindsleyho práce a Carolinho otca, plukovníka Melketta, ktorý má prísť posúdiť Brindsleyho ako potenciálneho zaťa. Aby na nich urobili dojem, z bytu ich suseda Harolda si požičajú vzácny starožitný nábytok. Avšak bez jeho vedomia. Zrazu vypadne prúd, Harold sa predčasne vracia a zjaví sa aj Brindsleyho bývalá priateľka Clea. Všetkých zahalí tma, ktorá odhalí viac než by sme čakali…

Príďte spolu s nami zistiť, čo tma odhalila v dvoch premiérach už 28. a 29.10. do Divadla Lab DF VŠMU na Svoradovej 4 v Bratislave! Tešíme sa na Vás!

Peter Shaffer: Čierna komédia

Premiéra: 28. a 29. októbra 2013, 19.00 hod

Divadlo Lab, Svoradova 4, Bratislava

Divadelná fakulta VŠMU

Preklad: Miloš Pietor. Úprava: Juraj Bielik. Pedagogická réžia: Mgr. art. Anton Korenči, Mgr. art. Juraj Bielik. Kostýmy: Miroslav Král. Scéna: Adam Cisár. Produkcia: Filip Kuchar, Kristína Zátrochová.

Hrajú: Dominik Gajdoš, Marta Maťová, Tajna Persić/Júlia Kováčiková, Jozef Jurčišin-Kukľa, Lukáš Pelč, Cyril Žolnír/Michal Thomasy, Veronika Strapková/Michaela Čillíková.

Zdroj: Ľudmila Kružliaková +421 949 861 111 press@divadlolab.sk.