Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | April 23, 2019

Scroll to top

Top

Tsunami, LEGO, Hitchcock a cirkus – ponuka, ktorá sa neodmieta (DVD novinky)

Tsunami, LEGO, Hitchcock a cirkus – ponuka, ktorá sa neodmieta (DVD novinky)

| On 14, Jún 2013

Nič nás nerozdelí (05.06.2013)

Nič nás nerozdelí Päťčlenná rodina sa koncom roka 2004 rozhodne stráviť Vianoce v exotickom prostredí. Dovolenka prebieha bez problémov, všetci si užívajú pohodu a pokoj. Dva dni po Štedrom dni sa ale všetko zmení. Pobrežie Thajska totiž zasiahne obrovská vlna tsunami. V absolútnom chaose sa každý snaží nájsť svojich blízkych… Na motívy skutočnej udalosti vznikla zaujímavá snímka o sile rodinných vzťahov.

Dráma, Španielsko, 2012, 113 min., réžia: Juan Antonio Bayona, hrajú: Naomi Watts, Ewan McGregor, Tom Holland, Marta Etura, Sönke Möhring, Geraldine Chaplin, Oaklee Pendergast, Samuel Joslin a ďalší.

LEGO Batman: The Movie (05.06.2013)

LEGO Batman: The MovieAk máte chuť na niečo netradičné, možno vás zaujme táto ponuka. Režisér Christopher Nolan reštartoval sériu o Batmanovi a divákom priniesol odlišný pohľad na známeho superhrdinu. Populárna postava sa však tentoraz preniesla do umelohmotného sveta postaveného z LEGA. Úhlavný nepriateľ Joker chce spolu s bandou “spolupracovníkov” Batmana poraziť a v Gothame zmeniť pomer síl. Ani netopierí muž nie je v tomto boji osamotený, a tak sa môžete tešiť na poriadne akčné dobrodružstvo.

Dobrodružný animovaný film, USA, 2013, 71 min., réžia: Jon Burton, hrajú: Clancy Brown, Steve Blum, Rob Paulsen, Brian Bloom a ďalší.

 

Hitchcock (12.06.2013)

HitchcockKto z fanúšikov hororu by nepoznal kultové dielo Psycho, jednoznačne patriace do zlatého fondu kinematografie? O okolnostiach jeho vzniku (a nielen o nich) rozpráva film, v ktorom sa stretli herecké legendy Anthony Hopkins, stvárňujúci režiséra Hitchcocka, a Helen Mirren ako jeho manželka Alma. Málokto vie, že v čase, keď Hitchcock ochorel, na režisérskej stoličke ho zastúpila práve ona. Namiesto uznania jeho zložitá povaha narušila vzťah známej dvojice.

Životopisná dráma, USA, 2012, 98 min., réžia: Sacha Gervasi, hrajú: Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, James D’Arcy, Jessica Biel, Danny Huston, Toni Collette a ďalší.

 

Cirque du Soleil: Vzdialené svety (12.06.2013)

Cirque du Soleil: Vzdialené svetySvet Cirque du Soleil je netradičný, úchvatný, fantastický. Vystúpenia členov tejto umeleckej skupiny vždy prinášajú zážitok, ktorý nadlho zostáva uchovaný v pamäti. Inak tomu nie je ani v tomto prípade. James Cameron a Andrew Adamson spojili svoje sily, aby divákom predstavili čarovné putovanie mladej dvojice do vzdialených krajín, tam, kde fantázia nemá hranice.

Fantasy, USA, 2012, 91 min., réžia: Andrew Adamson