Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | April 23, 2019

Scroll to top

Top

Vyberiete si romantiku alebo akciu? (DVD novinky)

Vyberiete si romantiku alebo akciu? (DVD novinky)

| On 30, Máj 2013

Veľké nádeje (22.05.2013)

Veľké nádejeDráma na motívy knihy Charlesa Dickensa opisuje príbeh malého chlapca-siroty, z ktorého sa stane povýšenecký snob. Keď mal jedenásť, zamiloval sa do Estelly, tá však jeho city neopätovala. O desať rokov neskôr sa znova stretávajú, všetko je ale inak. Pip získal množstvo peňazí a žije medzi londýnskou smotánkou. Aký postoj zaujme Estelle?

Dráma, Veľká Británia / USA, 2012, 128 min., réžia: Mike Newell, hrajú: Jeremy Irvine, Holliday Grainger, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Jason Flemyng, Robbie Coltrane, Sally Hawkins a ďalší.

 

Ten, kto stojí v kúte (22.05.2013)

Ten, kto stojí v kúteNa základe knižnej predlohy vznikla aj ďalšia dráma z našej ponuky. Stephen Chbosky napísal (a zároveň aj režíroval) zaujímavú sondu do života mladých ľudí, žijúcich v Pittsburghu na začiatku deväťdesiatych rokov minulého storočia. Plachý Charlie píše anonymné listy a posiela ich neznámym ľuďom. Na strednej škole sa zoznamuje so sympatickou Sam, do ktorej sa tajne zamiluje. A hoci si potom nájde priateľku, prvá láska je silnejšia.

Romantická dráma, USA, 2012, 103 min., réžia: Stephen Chbosky, hrajú: Emma Watson, Logan Lerman, Mae Whitman, Ezra Miller, Nina Dobrev, Paul Rudd, Johnny Simmons a ďalší.

 

Lincoln (22.05.2013)

LincolnJeden z najvýznamnejších amerických prezidentov Abraham Lincoln sa do dejín zapísal ako osobnosť, ktorej zásluhou sa skončila občianska vojna a bolo zrušené otroctvo. Veľké rozhodnutia sa nerodia ľahko. Presadiť ich vyžaduje veľa trpezlivosti, odvahy a vnútornej sily. Snímka nakrútená Stevenom Spielbergom podľa scenára nositeľa Pulitzerovej ceny Tonyho Kushnera popisuje posledné štyri mesiace Lincolnovho života. Recenziu si môžete prečítať aj u nás.

Životopisná historická dráma, USA, 2012, 150 min., réžia: Steven Spielberg, hrajú: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Joseph Gordon-Levitt, Tommy Lee Jones, John Hawkes, Hal Holbrook, James Spader a ďalší.

Divoký Django (22.05.2013)

Divoký DjangoPríbeh o otrokovi menom Django je z obdobia pred vypuknutím občianskej vojny. Dr. Schultz, nájomný lovec ľudí, mu ponúka slobodu. Za to však požaduje protislužbu. Jeho úlohou je zniesť zo sveta nebezpečných bratov Brittlovcov. Ak sa mu to podarí, konečne si bude môcť vychutnávať voľnosť. Keďže toto dielo režíroval Quentin Tarantino, o nejakú tú kvapku krvi nebude núdza.

Dobrodružný western, USA, 2012, 165 min., réžia: Quentin Tarantino, hrajú: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher a ďalší.

 

Lovci gangstrov (29.05.2013)

Lovci gangstrov Los Angeles, 1949. Mestu vládne krutý gangster Mickey Cohen. Nikto a nič ho nedokáže zastaviť. Politici sú skorumpovaní, polícia podplatená. Nájde sa odvážlivec s chuťou poraziť nebezpečného zločinca? Áno, nájde, dokonca viacerí. Členovia tajnej jednotky sa rozhodnú zničiť svet plného násilia, prostitúcie a drog. V ohrození však nebudú len oni, ale aj ich najbližší.

Kriminálny triler, USA, 2013, 113 min., réžia: Ruben Fleischer, hrajú: Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn, Josh Brolin, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie a ďalší.