Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Tentokrát na francúzsku nôtu… (DVD novinky)

Tentokrát na francúzsku nôtu… (DVD novinky)

| On 14, Máj 2013

Bedári (08.05.2013)

BedáriKultové dielo z pera francúzskeho spisovateľa Victora Huga prichádza v ďalšom spracovaní, a to v podobe muzikálu. Nesmrteľný príbeh, sledujúci dlhoročné osudy bývalého odsúdenca Jeana Valjeana a jeho fanatického prenasledovateľa, inšpektora Javerta, uchvacuje svojím vykreslením dobových reálií už niekoľko generácií. Valjean utečie z galejí, zmení si identitu, žije usporiadaný život, no inšpektor ho naďalej považuje za zločinca… Na režisérsku stoličku sa posadil Tom Hooper, ktorý mal k dispozícii kvalitné herecké obsadenie.

Muzikál, Veľká Británia, 2012, 157 min., réžia: Tom Hooper, hrajú: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter, Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen a ďalší.

 

Jack Reacher: Posledný výstrel (09.05.2013)

Jack Reacher: Posledný výstrelKeď sa spravodlivosť dostane do slepej uličky a zdanlivo jasný prípad nie je až taký jasný, na rad prichádza bývalý vojenský vyšetrovateľ Jack Reacher. Po chladnokrvnej vražde piatich ľudí polícia v krátkom čase chytí podozrivého. Dôkazy sú jednoznačné, ale ešte stále je tu nádej na oslobodenie. Reacher sa objavuje len vtedy, keď to on sám považuje za vhodné a teraz ten čas nastal. Podarí sa mu dokázať nevinu bývalého elitného vojaka?

Krimitriler, USA, 2012, 130 min., réžia: Christopher McQuarrie, hrajú: Tom Cruise, Werner Herzog, Rosamund Pike, Robert Duvall, Richard Jenkins, Jai Courtney, David Oyelowo a ďalší.

 

Zbohom, kráľovná (09.05.2013)

Veľká francúzska revolúcia predstavuje v dejinách ľudstva významný míľnik. Udalosti sa dotkli mnohých ľudí. Medzi nich sa zaradila aj kráľovná Mária Antoinetta, ktorej posledné dni zachytáva táto snímka. Prepych, extravagantnosť či zhýralosť, to charakterizovalo vtedajší život vo Versailles. O zákulisí sa dozvedáme z pohľadu kráľovninej služobníčky, nemajúcej ani potuchy, že život v rozprávke sa nezadržateľne chýli ku koncu.

Historická dráma, Francúzsko/Španielsko, 2012, 100 min., réžia: Benoît Jacquot, hrajú: Diane Kruger, Léa Seydoux, Virginie Ledoyen, Xavier Beauvois, Noémie Lvovsky, Michel Robin, Julie-Marie Parmentier a ďalší.

 

Zajtra bude lepšie (15.05.2013)

Zajtra bude lepšie V tomto kvalitnom českom dokumente budete môcť sledovať cestu Libora Podmola od začiatkov až po pozíciu medzi najlepšími jazdcami vo Freestyle motokrose. Ak ste o ňom ešte nepočuli, odporúčame vám nahliadnuť do sveta, v ktorom sú neuveriteľné výkony na dennom poriadku. Akciou a humorom naplnený film plný nebezpečných skokov nabije energiou každého.

Športový dokument, Česko, 2012, 75 min., réžia: Martin Přívratský, hrajú: Libor Podmol a ďalší.

 

O myške a medveďovi (15.05.2013)

O myške a medveďovi Medveď Ernest a myška Celestina sú nerozluční priatelia. Na začiatku tohto vzťahu však bola dohoda – ak ju nezje, pomôže mu získať množstvo sladkostí. Čoskoro zisťujú, že za ich distribúciou stoja chamtiví medvedí manželia. Tí sa čokoládami a bonbónmi snažia pokaziť malým medvedíkom zuby. Na to, aby ich odhodlaná dvojica dokázala poraziť, budú musieť spojiť dva rozdielne svety.

Rodinný animovaný film, Francúzsko, 2012, 80 min., réžia: Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner, hrajú: Lambert Wilson a ďalší.