Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | April 23, 2019

Scroll to top

Top

Svet bude zachránený, prichádzajú noví hrdinovia (DVD novinky)

Svet bude zachránený, prichádzajú noví hrdinovia (DVD novinky)

| On 29, Apr 2013

Pí a jeho život (17.04.2013)

Pí a jeho životZačíname zostra, dnešnou prvou snímkou je fascinujúci príbeh odohrávajúci sa v exotickom prostredí. Chlapec menom Pí sa s rodičmi, bratom a niekoľkými zvieratami plaví do Kanady, kde majú začať nový život. Príroda má však vlastné úmysly, a tak sa po potopení nákladnej lode hlavný hrdina ocitá v záchrannom člne spolu so štyrmi zástupcami živočíšnej ríše… Na režisérskej stoličke sedel skvelý Ang Lee, takže nemáte nad čím váhať.

Dobrodružná dráma, USA/Tchaj-wan, 2012, 127 min., réžia: Ang Lee, hrajú: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Tabu, Gérard Depardieu, Rafe Spall a ďalší.

 

Legendárna partia (17.04.2013)

Legendárna partia Čo sa stane, keď si raz jeden z hlavných detských antihrdinov povie, že zruší Vianoce aj Veľkú noc? Samozrejme, takéto správanie nemôže Santa Claus ani Veľkonočný zajac tolerovať. Spolu s ostatnými známymi postavami sa rozhodnú bojovať, a to, že svoju kožu nedajú zadarmo, je isté. Čiernou ovcou sa stane len Jack Frost, ktorý o boj nemá veľký záujem. Presvedčiť ho nebude ľahké. Zaujímavý námet a kvalitná animácia sú zárukou príjemného filmového zážitku.

Dobrodružný animovaný film, USA, 2012, 90 min., réžia: Peter Ramsey, hrajú: Chris Pine, Alec Baldwin, Hugh Jackman, Jude Law, Isla Fisher, Dakota Goyo, Dominique Grund a ďalší.

 

Dredd (17.04.2013)

Dredd Mega City One, vzdialená budúcnosť. Štyristo miliónov obyvateľov žije na území rozsiahlej megalopoly. Napĺňa ich strach o to najcennejšie – život. Namiesto polície majú zákon v rukách tzv. Sudcovia. Tí nielen súdia, ale udelené tresty aj sami vykonávajú. Jednou z miestnych zločineckých organizácií je neľútostný klan Ma-Ma. V jeho sídle dôjde k vražde a vyšetrovaním sú poverení Sudcovia Dredd a Cassandra Anderson. Čoskoro sa presvedčia, že pichnutie do osieho hniezda môže spôsobiť značné problémy.

Akčné sci-fi, Veľká Británia/Južná Afrika/USA/India, 2012, 95 min., réžia: Pete Travis, hrajú: Karl Urban, Lena Headey, Olivia Thirlby, Langley Kirkwood, Warrick Grier, Jason Cope, Domhnall Gleeson, Wood Harris a ďalší.

 

Mavericks: Na divokej vlne (24.04.2013)

Mavericks: Na divokej vlneKarate Kid medzi morskými vlnami. Tak by sa dal nazvať skutočný príbeh vykresľujúci život legendárneho surfera Jaya Moriartyho. Ten túžil zvíťaziť v boji, no nie s ľudským bojovníkom, ale prírodným živlom. Voda totiž vie byť krásna, pokojná aj nesmierne nebezpečná. Jay sa chce stretnúť zoči-voči jednej z najväčších vĺn na svete. Na to, aby Mavericks zdolal, musí byť pripravený. Jeho trénerom sa stane legenda Ricky Hesson, bývalý reprezentant v plávaní. Spolu vytvoria silný tím proti ťažkému súperovi.

Športová dráma, USA, 2012, 117 min., réžia: Curtis Hanson, Michael Apted, hrajú: Gerard Butler, Abigail Spencer, Jonny Weston, Elisabeth Shue, Leven Rambin, Taylor Handley, Scott Eastwood, Channon Roe, Mike Howard a ďalší.

 

Frankenweenie (24.04.2013)

Frankenweenie Tim Burton je späť s typickým rukopisom, aby nám ponúkol ďalší zo svojich netypických animovaných filmov. Mladý Victor smúti za milovaným psom Sparkym. Rozhodne sa pomocou vedy vrátiť to, čo mu príroda vzala. Na svet prichádza klon jeho najlepšieho priateľa, navyše s malými úpravami. Všetko ide bez problémov až do okamihu, keď Sparky opustí dom a vydá sa spoznávať okolie.

Rodinný animovaný film, USA, 2012, 87 min., réžia: Tim Burton, hrajú: Winona Ryder, Catherine O’Hara, Atticus Shaffer, Martin Landau, Martin Short, Conchata Ferrell, Tom Kenny, Charlie Tahan, James Hiroyuki Liao a ďalší.