Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Bratislava pre všetkých

| On 17, Apr 2013

Pri spomienke na historické výsady mesta – pridelenie mestských práv sa Bratislava opäť otvára občanom a turistickým návštevníkom. V rámci svojho desiateho výročia ponúkne deťom aj dospelým od 18. do 21. apríla bohatý program. V rámci programu prezentujú udalosti, život a atmosféru hlavného mesta v období jej mladosti, ale i dozrievania zviditeľnia výstavami a diskusiami najmä v Múzeu mesta Bratislavy a v priestoroch mestskej galérie. Pripomenú nám prvú korunováciu v meste a zlatý vek Bratislavy v minulosti. Pre mladších sú tu rozprávky, detské súťaže. Najviac ich ale poteší návšteva zoologickej záhrady.

Bratislava pre všetkých

Celý program je zadarmo a preto, sa odporúča nechať svojich štvorkolesových tátošov doma. Len ťažko by ste hľadali miesto na parkovanie. Pri krásnom slnečnom počasí sa na rôznorodých akciách stretnú masy ľudí, preto je lepšie chodiť na akcie včas a niekde aj oveľa skôr. Nezabudnite sa obrniť aj obrovskou dávkou trpezlivosti, najmä pred dlhšími čakaniami pred vstupmi a správne si rozvrhnúť čas, aby ste navštívili všetko, čo ste si naplánovali.

Bratislavská samospráva pred desiatimi rokmi sviatok obnovila – nadviazala na tradíciu osláv a otvorila dvere svojim obyvateľom. Z podujatia Bratislavy pre všetkých sa stali dni radosti a vzájomného spoznávania mesta a jej obyvateľov, ale i dni spoznávania mestských inštitúcií. Sú to chvíle, keď prenikáme do histórie starých súvislostí, priestorov a predmetov Bratislavy. Zároveň je to čas na poznanie novej kreativity bratislavských organizácií a noviniek mesta. Mestský sviatok – podujatie Dni otvorených dverí v roku 2013 dovŕši desať rokov. Naša jubilantka Bratislava existuje už dvadsať rokov v pozícii hlavného mesta.

Bratislava pre všetkých