Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Napätie, zábava, romantika a jeden malý hobit (DVD novinky)

Napätie, zábava, romantika a jeden malý hobit (DVD novinky)

| On 15, Apr 2013

Ralph Rozbi-to (03.04.2013)

Ralph Rozbi-toNestáva sa často, aby bola hlavným hrdinom celovečerného animovaného filmu postavička z počítačovej hry. Tvorcovia očividne chceli priniesť niečo nové, čo zaujme mladého diváka a poteší aj toho staršieho. O tom, že sa im to podarilo, svedčia pozitívne hodnotenia. Ralph Rozbi-to je originálna snímka o chlapíkovi menom Ralph, ktorý sa dostane priamo do virtuálneho sveta s cieľom vyhrať a získať uznanie. Ako to už býva, plán nevyjde celkom podľa jeho predstáv…

Animovaná rodinná komédia, USA, 2012, 94 min., réžia: Rich Moore, hrajú: John C. Reilly, Sarah Silverman, Jack McBrayer, Jane Lynch, Alan Tudyk, Mindy Kaling, Ed O’Neill a ďalší.

 

Argo (03.04.2013)

ArgoAk ste zachytili výsledky tohtoročného udeľovania Oscarov, určite vám bude tento názov povedomý. Dostávate príležitosť zaobstarať si najlepšiu snímku minulého roka podľa rozhodnutia amerických filmových akademikov. Jeho základom je skutočný príbeh, odohrávajúci sa počas záchrany šiestich rukojemníkov v Teheráne. Tí unikli z amerického veľvyslanectva počas vpádu radikálov do budovy. V dome kanadského veľvyslanca sa však nemôžu ukrývať donekonečna, a tak začne vzniknutú situáciu riešiť jeden zo špeciálnych agentov CIA.

Triler, USA, 2012, 120 min., réžia: Ben Affleck, hrajú: Bryan Cranston, Ben Affleck, John Goodman, Taylor Schilling, Kyle Chandler, Alan Arkin, Tate Donovan a ďalší.

 

Patrola (08.04.2013)

PatrolaNeohroziteľní policajti, hrdinstvá, americké vlajky. Poviete si, to sme tu už mali veľmi, veľmi veľakrát. Áno, ale vždy, keď na najdôležitejšej stoličke sedel schopný režisér a pred kamerou stáli schopní herci, výsledok hovoril sám za seba. Ten istý prípad predstavuje príbeh o nerozlučných strážcoch zákona, tvoriacich zohratý tím. Nasadzujú svoje životy, aby chránili tie naše. O nebezpečné situácie, ktoré dokážu okoreniť aj určitou dávkou humoru, rozhodne nebude núdza…

Kriminálna dráma, USA, 2012, 108 min., réžia: David Ayer, hrajú: Jake Gyllenhaal, Michael Peña, Natalie Martinez, Anna Kendrick, America Ferrera, Cody Horn, Frank Grillo a ďalší.

 

Hobit: Neočakávaná cesta (10.04.2013)

Hobit: Neočakávaná cestaJeden z najočakávanejších filmov súčasnosti prichádza, aby vás vtiahol do úžasného sveta plného nadprirodzených bytostí a ohromujúcich prostredí. Hlavný hrdina Bilbo sa spolu s trpaslíkmi a odvážnym bojovníkom Thorinom vydáva na ďalekú cestu s cieľom pomôcť im opäť získať trpasličie kráľovstvo Erebor. Výprava bude musieť prekonať mnohé prekážky.

Dobrodružné fantasy, USA/Nový Zéland, 2012, 169 min., réžia: Peter Jackson, hrajú: Martin Freeman, Stephen Hunter, Peter Hambleton, Eric Vespe, Ian McKellen, James Nesbitt, Jeffrey Thomas a ďalší.

 

Anna Karenina (10.04.2013)

Anna KareninaKlasický romantický príbeh z konca 19. storočia rozpráva o dvoch milencoch, ktorým doba rozhodne nepriala. Annino manželstvo už nie je také ako na začiatku. Dôvod odísť a všetko opustiť nemá, až kým sa počas návštevy Moskvy nestretne s mladým dôstojníkom. Medzi nimi preskočí iskra, tá však obom spôsobí veľké problémy.

Romantická dráma, Veľká Británia/Francúzsko, 2012, 130 min., réžia: Joe Wright, hrajú: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson, Kelly Macdonald, Matthew MacFadyen, Alexandra Roach, Domhnall Gleeson a ďalší.