Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Blázniví jazdci na motorkách, strach, spev, romantika aj Eastwood (DVD novinky)

Blázniví jazdci na motorkách, strach, spev, romantika aj Eastwood (DVD novinky)

| On 14, Mar 2013

Nitro Circus: The Movie (06.03.2013)

Nitro Circus: The Movie Šialenci na motorkách v celovečernom filme? Aspoň si trochu oddýchnem pri obrazovke, poviete si. Nuž, nie tak celkom. Odvážni kaskadéri, priekopníci motocyklovej akrobacie, vám totiž nedoprajú ani na chvíľu vydýchnuť. Spoločne so skupinou jazdcov na čele s neohroziteľným Travisom Pastranom budete prežívať úžasné kúsky, aké by ste radšej nemali skúšať na vlastnej koži.

Akčný komediálny dokument, USA, 2012, 92 min., hrajú: Travis Pastrana, Ken Block, Channing Tatum, Johnny Knoxville, Jeff Tremaine, Rob Dyrdek a ďalší.

Tajomný muž (06.03.2013)

Tajomný muž Na rad prichádza strach, stiesnený pocit, keď vás alebo niekoho z vašich blízkych ohrozuje neznáma temná sila. Julia žije v malom americkom mestečku Cold Rock spolu so svojím synom Davidom. Idylku narúša pocit bezmocnosti miestnych obyvateľov. Niektorým z nich totiž zmizli deti a nikto nevie, kde sú a či ich niekedy nájdu živých. Medzi ľuďmi koluje povera, podľa ktorej ich unáša neznámy vysoký muž…

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=s_QqA0sDMec

Mysteriózny triler, USA/Kanada/Francúzsko, 2012, 106 min., réžia: Pascal Laugier, hrajú: Jessica Biel, Jodelle Ferland, Stephen McHattie, William B. Davis, Janet Wright, G. Michael Gray, Katherine Ramdeen, Samantha Ferris a ďalší.

Celeste a Jesse navždy (06.03.2013)

Celeste a Jesse navždyPríbeh, rozvíjajúci sa v tomto diele, je pomerne netradičný. Dejová zápletka typického romantického filmu totiž postupuje od zoznámenia, cez problémy až k svadbe. Aj Celeste a Jesse sa po istom čase zobrali, no dôležité je, čo sa stalo neskôr. Kým ona je šťastná, v práci sa jej darí, on prežíva pocity zúfalstva. Rozhodnú sa preto rozísť. Ako sa ich životy týmto radikálnym krokom zmenia?

Romantická dráma, USA, 2012, 92 min., réžia: Lee Toland Krieger, hrajú: Rashida Jones, Andy Samberg, Ari Graynor, Eric Christian Olsen, Rob Huebel, Elijah Wood, Will McCormack a ďalší.

Záblesk slávy (13.03.2013)

Záblesk slávy Popová diva Whitney Houston sa vracia na DVD nosičoch, aby sme si mohli pripomenúť jej dokonalé spevácke výkony z čias, keď bola na vrchole slávy. Príbeh o trojici speváčok, ktoré sa postupne prepracovávajú do povedomia masy ľudí a zažívajú aj temné chvíle spojené s drogami, sme tu už mali viackrát. Vzhľadom na skutočný tragický osud Whitney však tento film získava body za určitú autobiografickosť.

Muzikál, USA, 2012, 116 min., réžia: Salim Akil, hrajú: Whitney Houston, Jordin Sparks, Mike Epps, Derek Luke, Michael Beach, Omari Hardwick, Carmen Ejogo a ďalší.

Späť v hre (13.03.2013)

Späť v hre Clint Eastwood sa v poslednom období objavuje v jednom kinematografickom poklade za druhým. V tejto snímke prenechal režisérsku stoličku relatívne neznámemu Robertovi Lorenzovi a naplno sa sústredil na svoj herecký výkon. Zosobňuje starnúceho hľadača bejzbalových talentov Gusa Lobela, ktorému šliape na päty mladší konkurent. Ten má navyše zálusk aj na Gusovu dcéru Mickey. Ona sa namiesto vzťahu púšťa do boja, aby zachránila otcovu kariéru – hoci za cenu tej vlastnej.

Športová dráma, USA, 2012, 111 min., réžia: Robert Lorenz, hrajú: Amy Adams, Clint Eastwood, Justin Timberlake, John Goodman, Matthew Lillard, Scott Eastwood, Robert Patrick a ďalší.