Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Gérard Rancinan v River Gallery

Gérard Rancinan v River Gallery

| On 13, Mar 2013

Gérard Rancinan sa narodil vo francúzskom regióne Bordeaux a svoju umeleckú kariéru začínal ako fotoredaktor v novinách. Vo svojej práci sa stal pozorovateľom a svedkom historických udalostí zásadného významu, čo ešte viac zvýšilo jeho citlivosť na život a na svet, v ktorom žijeme. Ako mimoriadne talentovaný fotograf s kultivovaným estetickým cítením sa rozhodol venovať fotografii primárne ako umeleckej činnosti. Jeho dnešný celosvetový úspech a renomé jedného z najvýnimočnejších súčasných fotografov sveta dokazuje, že sa rozhodol dobre. Svoju tvorbu vystavoval v najvýznamnejších galériách a na najdôležitejších umeleckých prehliadkach v Európe, USA i Ázii a získal mnoho prestížnych ocenení.

Gérard Rancinan

Spolupráca Danubiany a River Gallery sa vyplatila. Jej cieľom je priniesť ľuďom na Slovensku obraz umenia, aký tu ešte nebol. Nezabudnuteľný kultúrny zážitok nenechá nikoho chladného.

18. mája si teda nerobte žiadny program. Máte možnosť po prvýkrát vidieť naživo Rancinanove fotografie, ktoré vás pohltia a vyrážajú dych.

Gérard Rancinan

V spolupráci s River Gallery.