Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Prichádza obdobie prohibície (DVD novinky)

Prichádza obdobie prohibície (DVD novinky)

| On 14, Feb 2013

Zem bez zákona (06.02.2013)

Zem bez zákona (06.02.2013) Virginia, Franklin County, 30. roky minulého storočia. Obdobie prohibície sa stáva jednou z príčin vzrastu vplyvu mafie. V centre diania sa ocitajú aj bratia Bondurantovci so svojou pálenicou. Jedného dňa do tohto zapadákova prichádza slizký zástupca Rakes. Postupne sa všetci výrobcovia vzdávajú a platia mu poplatok. Iba Bondurantovci naďalej odolávajú, a to napriek nepriaznivým okolnostiam. Rakes im šliape na päty a slučka okolo ich krkov sa nebezpečne sťahuje… Zem bez zákona nie je plnokrvný akčný film ani western. Máme tu kvalitnú gangsterku s pútavým príbehom, obohatenú o zobrazenie pre nás doteraz neznámeho prostredia a výbornými hereckými výkonmi. Recenziu si môžete prečítať aj u nás.

Gangsterská dráma, USA, 2012, 115 min., réžia: John Hillcoat, hrajú: Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jessica Chastain, Jason Clarke, Gary Oldman, Mia Wasikowska, Guy Pearce, Dane DeHaan, Lew Temple, Tom Proctor, Noah Taylor, Alex Van, Bill Camp a ďalší.

Divosi (06.02.2013)

Divosi (06.02.2013)Ak si myslíte, že Oliver Stone vie nakrúcať iba filmy s politickou tematikou, pozrite si túto snímku. Hlavnými hrdinami sú traja mladí ľudia žijúci v milostnom trojuholníku. Chon je bývalý žoldnier, Ben nadaný botanik a Ophelia vystupuje ako hlavná postava a rozprávačka zároveň. Podnikanie s pomerne netradičným artiklom – trávou – ide bez problémov, až kým sa neobjaví mexický kartel s ponukou, ktorá sa neodmieta. Mladí podnikatelia to však urobia a následne sa z idylky stane nočná mora. Zaujímavý triler v podaní režisérskej legendy vás nenechá chladnými.

Akčný triler, USA, 2012, 131 min. (režisérsky zostrih: 141 min.), réžia: Oliver Stone, hrajú: Aaron Taylor-Johnson, Taylor Kitsch, Blake Lively, John Travolta, Benicio Del Toro, Salma Hayek, Emile Hirsch, Mía Maestro, Demián Bichir, Leonard Roberts, Diego Cataño, Jake McLaughlin, Trevor Donovan, Tj Myers, Joel David Moore, Livia Milano, Shea Whigham a ďalší.

Môj sused Totoro (08.02.2013)

Môj sused Totoro (08.02.2013) Satsuke a jej malá sestrička Mei majú po presťahovaní sa do nového domova veľa času na spoznávanie prostredia. Postupne zisťujú, že v dome a jeho okolí žijú zázračné bytosti, každá so svojím príbehom a špecifickými vlastnosťami. Stretávajú ich, spoznávajú a zažívajú rôzne dobrodružstvá, predovšetkým so sympatickým lesným duchom Totorom. Jednoducho, Japonci to s animovanými filmami vedia a hoci si to mnohí myslia, rozhodne nie sú určené iba pre deti.

Animované dobrodružné fantasy, Japonsko, 1988, 86 min., réžia: Hayao Miyazaki, hrajú: Shigeru Chiba, Ikue Ōtani a ďalší.

Neobyčajný život Timothyho Greena (13.02.2013)

Neobyčajný život Timothyho Greena (13.02.2013) Walt Disney Pictures založilo tradíciu príjemných rodinných filmov, vďaka ktorým máte po ich vzhliadnutí chuť niekoho z blízkych objať. Jej najnovším reprezentantom je príbeh o malom Timothym. Ten sa jedného dňa objaví pred dverami domu, v ktorom žijú manželia Cindy a Jim. Osud im vlastné dieťa nedoprial, no napokon sa šťastie usmeje aj na nich. Nový nečakaný prírastok do rodiny im totiž úplne zmení život. Ak ste náhodou nezaplatili účty za elektrinu a túžite po hrejivom pocite, nemáte nad čím váhať.

http://www.youtube.com/watch?v=0r0Mzu6ToZQ

Rodinný film, USA, 2012, 105 min., réžia: Peter Hedges, hrajú: Jennifer Garner, Ron Livingston, Joel Edgerton, Dianne Wiest, Michael Arden, Rosemarie DeWitt, Lois Smith, Rhoda Griffis, Tim Ware, Odeya Rush, Mattie Liptak, David Morse, Common, Shohreh Aghdashloo, M. Emmet Walsh, Cullen Moss, Steve Warren a ďalší.

Zabijak Joe (13.02.2013)Zabijak Joe (13.02.2013)

Príbuzných si človek nevyberie. Svoje už o tom vie aj matka mladého muža, ktorý má vysoké dlhy a poctivou prácou ich skrátka nesplatí. Situáciu sa rozhodne riešiť ráznym spôsobom a objedná si policajta, vo voľnom čase nájomného vraha, aby jeho matku navštívil. A nie, nebude jej spievať na narodeniny… Hlavnou príčinou sú peniaze, ktoré by vďaka poisteniu nepodarený syn rád získal. Matthew McConaughey v hlavnej úlohe napínavého trileru opäť podáva skvelý herecký výkon.

Triler, USA, 2011, 102 min., réžia: William Friedkin, hrajú: Matthew McConaughey, Emile Hirsch, Juno Temple, Gina Gershon, Thomas Haden Church, Danny Epper, Scott A. Martin, Gralen Bryant Banks a ďalší.