Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Billy Barman: Spomínam si na všetky koncerty, ktoré sme hrali

Billy Barman: Spomínam si na všetky koncerty, ktoré sme hrali

| On 27, Jún 2012

Ďalšia slovenská kapela, ktorá stojí za vypočutie. Pôvodom bratislavská glam pop hrajúca kapela, ktorá vznikla v roku 2008, má za sebou jeden úspešný album Noční Jazdci. V rozhovore sa dozviete napríklad aj to, ako sa zoznámili alebo čo práve chystajú.

Billy BarmanSpomínate si na prvý koncert?

Iste. Bolo to v októbri 2009. V Banskej Bystrici v parku pri múzeu SNP. Hrali sme v takom cirkusovom šapitó a bola to akcia TV Musiq1.

Kedy a kde ste sa teda dali dokopy?

Všetci sme muzikanti prakticky celý život, takže sme sa poznali v rámci tejto komunity. Napriek tomu, že pochádzame z rôznych kútov Slovenska, spoznali sme sa v Bratislave. Kapelu som založil ja (Jozef Vrábel pozn. autora) s Jurajom, oslovili sme Lapajka (Juraj Labaj pozn. autora), ktorý hral a stále hrá v Talkshow, lebo sa nám páčil ako basák. Mali sme už viacerých bubeníkov, ale momentálne s nami bubnuje už asi dva roky Teo Heriban, ktorý hrával dlhé roky s kapelou Le Payaco. A posledný do kapely prišiel klávesák Kubo Tvrdík, ktorý hral už tiež s hocikým, momentálne dokonca hrá s legendou – s Fedorom Frešom coververzie Beatles a Jimmyho Hendrixa.

Máte nejakú obľúbenú kapelu, s ktorou by ste si chceli zahrať?

Máme obľúbené kapely, ale nejde o to, že by sme s nimi chceli hrať. O tom ja osobne vôbec nesnívam. Predkapely majú vždy zlý zvuk a nikto na nich nie je zvedavý. Radšej si prídem svoju obľúbenú kapelu vypočuť ako normálny poslucháč. Dám si pivo a nemusím mať stres ešte aj z vlastného koncertu.

Spomínate si na nejaký koncert, na ktorý nezabudnete?

Ja si spomínam na všetky koncerty, ktoré sme hrali. Ale určite by som osobitne vyzdvihol napr. koncert na festivale Grape minulý rok alebo koncert na Pohode v roku 2010. Tie boli osobitne vydarené.

Čo hovoríte na Slovenskú hudobnú scénu?

Ide to tu od deviatich k piatim. Dokonca už ani tým tzv. veľkým menám nejde karta ako kedysi. Možno existujú nejaké zaujímavé subscény alebo aspoň kapely niekde po Slovensku, ale nemáme sa ako o nich dozvedieť. A v médiách už nie je skoro nič, žiadna hudba. Iba „hudba“. Ak to porovnám s obdobím pred 10 rokmi, tak je to jednoznačne horšie.

Máte obľúbený festival, na ktorom by ste si chceli určite zahrať?

V rámci Slovenska samozrejme hráme najradšej na Pohode a na Grape. Škoda skvelého festivalu Easthetic, snáď ešte niečo obdobné na východe vznikne. Tento rok budeme hrať na Colours of Ostrava, čo je údajne najlepší český festival, tak sme veľmi zvedaví.

A nedá mi to. Koho nápad bol spraviť takú originálnu stránku?

Asi Jurajov. Ale celé to urobili chalani z Triadu, za čo im zo srdca ďakujeme!

Pracujete na novom albume?

Áno, pracujeme na ňom. Ale z nižšie uvedených dôvodov nám to trvá trochu dlhšie.

To je už asi všetko, čo by ste chceli odkázať vašim fanúšikov?

Nech sú s nami trpezliví, lebo nemáme to teraz ľahké z rozličných osobných dôvodov. Ale skutočne pracujeme na nových veciach a ideme zamakať ešte viac. A ďakujeme im za priazeň!