Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Puding Pani Elvisovej: Hráme v obsadení tri paká plus Slivka

Puding Pani Elvisovej: Hráme v obsadení tri paká plus Slivka

| On 19, Jún 2012

Je to kapela, ktorá má všetko. Skvelú budúcnosť aj minulosť, tri albumy, niekoľko ocenení za kapelu roka a veľa ďalších úspechov. Áno, je to Puding Pani Elvisovej. Táto wonkypop hrajúca kapela, ktorá vznikla v roku 1995 a za túto celkom dlhú dobu dokázali nahrať tri albumy. Napríklad tento rok taktiež získali dve sošky. A o to, že táto kapela nehrá koncerty vo vašom okolí sa báť vôbec nemusíte. Je to kapela, ktorá hrá vždy a všade!

Puding Pani Elvisovej

Nazdar Pudingáči, tak sa nám na začiatok predstavte.

Helou helou, my sme skupina Puding Pani Elvisovej, pochádzame z Košíc a hráme v obsadení tri paká plus Slivka.

Ako spomínate na vaše začiatky? Čo sa u Vás za ten čas zmenilo?

Hmm, začiatky sa spájajú s našim mestom, s britpopom a s pocitom, že robíme všetko inak ako ostatné kapely okolo nás. To nás ale neodrádzalo, skôr naopak. Momentálne už bývame v Bratislave a tých šibnutých kapiel je už našťastie viac.

Pamätáte si ešte na rok 2004 a návštevu Very Wisterovej?

Jasné, ona k nám prišla akože natočiť rozhovor, ale my sme sa ešte predtým s kameramanom – Braňom Vinczem dohodli, že v rámci toho rozhovoru natočíme aj klip ku pesničke Ta neviem či ne hej. A tak sme ju vláčili hore dole po asi piatich rôznych lokáciách, ešteže ona je našťastie úplne v pohode holka a išla do toho s nami. A tak vznikol jednak celkom vtipný rozhovor v štýle making of a zároveň náš prvý poriadny videoklip.

Nedávno ste vypustili album Play Pause Edit, na ktorom nájdeme mnoho skvelých remixov. Čo vás motivovalo k tomu vypustiť ho na internet len tak zadarmo?

Remixy ku pesničkám z nášho druhého albumu sme mali už dávnejšie a chceli sme ich vydať ako album, len sme nevedeli presne ako to uchopiť. Našťastie vznikom stránok a portálov ako Bandcamp.com môžu teraz hudobníci zverejňovať svoju hudbu oveľa jednoduchšie. Nikto v kapele nemusí byť programátor, alebo grafik, stačí vyplniť tabuľku a je to. Album sme sprístupnili systémom zaplať koľko chceš, pričom nula je jedna z možností. Máme radi hudbu aj svojich fanúšikov a toto je náš darček za ich podporu.

Ako koncertná kapela musíte mať mnoho dobrých/zlých spomienok. Bol nejaký koncert, na ktorý budete spomínať do konca života?

Tak určite. Každý jeden koncert na Pohode si pamätáme viac ako iné koncerty. Ale napríklad aj minuloročný koncert na Grape v deň Slivkiných narodenín mal svoje magické čaro, keď sme jej pri západe slnka venovali na pódiu kyticu a dav jej potom spieval Happy Birthday. Tie najbrutálnejšie koncerty mávame ale v Košiciach. Tam sa energia ešte násobí!

Tento rok ste vyhrali na Radio_Head Awards dve sošky. Čakali ste to?

Pravdu? Nie. Hlavne potom ako nás oslovili, aby sme cenu za koncertnú kapelu aj sami odovzdávali. To prekvapenie na našich tvárach bolo ozajstné a veľmi si vážime, že sme toto ocenenie získali už druhý rok za sebou.

Vo februári tohto roku ste sa dozvedeli o pozvaní na tohtoročnú Pohodu. Celkom zaujímavým spôsobom.

Ó áno. Boli sme akurát v Ostrave, kde sme v Českej televízii robili rozhovor do relácie Medúza. Jednou z otázok, bol videodotaz od hosťa cez notebook. Bol ním Miško Kaščák a opýtal sa nás, či by sme prišli zahrať na tohtoročnú Pohodu. Ta ne?

Puding Pani Elvisovej

Už dlhšiu dobu koncertujete s Midi Lidi. Páčite sa publiku v Čechách? Alebo naopak, páčia sa Midi Lidi publiku na Slovensku?

S Midli Lidi sme dali 30 koncertov za 2 mesiace, z toho 23 v Čechách v kluboch, kde sme predtým v živote neboli. Každý z tých koncertov mal podobný scenár. Čaute, my sme PPE z Košíc, poznáte nás niekto? Ticho. Ok, tak vám zahráme naše pesničky, poďte kúsok bližšie. Po cca prvých troch skladbách už boli všetci vpredu, ruky hore a drali sa nám na pódium. Nikde nás nepustili bez prídavku a vždy to končilo happyendom. A to isté platí aj o koncertoch Midi Lidi na Slovensku. Sme veľmi radi za túto šnúru, snáď sa tam čoskoro vrátime.

Plánujete nejaké nové skladby poprípade aj album?

Plánujeme jasné. Zatiaľ sa nám darilo mať vždy trojročnú pauzu medzi albumami, takže ten ďalší by mal byť vonku v roku 2013. Uvidíme.

Tak to bude asi všetko, Pudingáči. Prajem vám len to najlepšie, skvelé koncerty a hlavne veľa fanúšikov! A keď sme už pri tých fanúšikoch, čo by ste im chceli odkázať?

Milí fanúšikovia, sme radi, že ste a príďte za nami hocikedy počas koncertu alebo po koncerte, len tak na kus reči. Zároveň sa ospravedlňujeme fanúšikom v Rožnove pod Radhoštěm, ktorých sme zahádzali pudingovými venčekmi, ktoré nám niekto počas koncertu daroval. Sladkosti poprosíme radšej až po.