Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Muscosus a koncert Kuba Ursíniho & Provisorium v rámci série 2v1

| On 14, Jún 2012

Banská Bystrica. V piatok 22. 6. 2012 o 19:00 hod. sa v Divadle Štúdio tanca v Banskej Bystrici uskutoční ďalší večer zo série 2v1. V rámci projektu 2v1 divadlo ponúka spojenie tanečných predstavení s nevšednými hudobnými interpretmi alebo formáciami. V júni je to predstavenie choreografa Tomáša Krivošíka MUSCOSUS a kapela URSINY & PROVISORIUM.

Kubo Ursiny

Muscosus je choreografia plná extrémov, búra predsudky a zaužívané predstavy o sebe, aby vynikli pravé podoby nás ľudí. Predstavenie vzniklo na hudbu Davida Vrbíka a svetelný dizajn Pavla Kotlíka.

Druhá časť večera patrí kapele Kubo Ursiny & Provisorium. Meno Dežo Ursiny netreba predstavovať, syn tohto legendárneho slovenského hudobníka sa rozhodol obnoviť jeho “značku” a oživiť otcov odkaz. Výsledok znie veľmi autenticky, prispieva k tomu Kubov spev, nezapierajúci gény otca aj výkon kapely, ktorú tvorí 6 profesionálnych hudobníkov. Po takmer dvadsiatich rokoch budeme môcť počuť hudbu z albumov Ten istý tanec (1992), Príbeh (1994) a niekoľko starostlivo vybraných starších piesní.

Rezervácia

Lístky

Zdroj: Ľubica Demianová, Divadlo Štúdio tanca