Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Matthew Petz: Začiatky sú vždy zvláštne

Matthew Petz: Začiatky sú vždy zvláštne

| On 13, Jún 2012

Komiksy nie sú len o Supermanovi a Batmanovi, aj keď patria medzi najrozšírenejších a všeobecne obľúbených. Pozhováral som sa s menej známym umelcom, ktorý píše a kreslí skvelý komiks War of the Woods. Na prvý pohľad klasický príbeh invázie mimozemšťanov, avšak vyrozprávaný z pohľadu vydier v borovicových lesoch Pine Barrens rozprestierajúcich sa južne od New Jersey.

Tak sa nám teda predstav.

Moje meno je Matthew Petz a som autor/umelec, ktorý pochádza z Brooklynu.

Aké boli tvoje začiatky? Pamätáš si na nejaký špecifický nápad, ktorý sa ti nepodarilo zrealizovať?

Začiatky sú vždy zvláštne. Stále sa tešíš z toho, že je tvoj nápad geniálny, ale večer si to ešte raz všetko v hlavne prebehneš a zistíš, že tvoj príbeh nie je až tak dobrý, ako si si myslel.

War of the Woods

Hm, nápady, ktoré som ešte nezrealizoval… Tých je neskutočné veľa! Niektoré z nich som integroval do WOTW a ostatné určite použijem v mojom novom projekte.

Kde si našiel inšpiráciu pre hlavné úlohy vo War of the Woods?

Ako hlavné postavy som použil seba, môjho otca a ostatných členov rodiny. Taktiež som pridal trochu Lukea Skywalkera a Froda Bagginsa. Ako mimozemšťanov som použil niečo podobné Xenomorphom.

Matthew Petz

Máš nejaké obľúbené komiksy?

Myslím si, že mám nejaké obľúbené postavy. Nečítam veľa komiksov, ale zbožňujem Batmana. Je to moja jednoznačná voľba.

Rozmýšľal si niekdy nad tým, aké by to bolo robiť komiksy pre DC (Superman, Batman) alebo Marvel (Avengers, Spider-Man, X-Men)?

Ako autor som nad tým rozmýšľal už niekoľkokrát. Musí to byť super! Ak by som dostal takúto možnosť, určite by som chcel robiť Supermana alebo Batmana.

Máš nejaké iné záľuby?

Zaujímam sa o punkovú a metalovú hudbu ako takú, ale už dlhú dobu nehrám v žiadnej kapele. Nejakú moju hudbu nájdete na mojej stránke www.matthewpetz.com. Okrem hudby rád vytváram nové príbehy.

Čo by si chcel odkázať svojim fanúšikom?

Chcel by som ti poďakovať za to, že si mi dal šancu predstaviť sa novému publiku. Nezabudnite navštíviť moju stránku, na ktorej vás budem informovať o novinkách.