Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Muži v čiernom 3 – Will Smith sa vracia do budúcnosti

Muži v čiernom 3 – Will Smith sa vracia do budúcnosti

| On 25, Máj 2012

V kinách od 24. 5. 2012.

Keď sa pred pätnástimi rokmi v kinách objavili prví Muži v čiernom, svojou novátorskou zápletkou, vtipnými hláškami a nenapodobiteľným Willom Smithom sa výrazne zapísali do dejín kinematografie. Na pokračovanie sa čakalo až do 2002, no výsledok bol rozpačitý. Tvorcovia nepriniesli nič zásadne nové a sľubne rozbehnutá séria sa zastavila. Neuveriteľných desať rokov trvalo, kým sa na plátnach znova objavili starí známi tajní agenti. Ak k tomu pripočítate problémy pri realizácii projektu, obavy sú na mieste. Ako to teda nakoniec dopadlo?

Muži v čiernom 3

Z prísne stráženého väzenia na Mesiaci sa podarí uniknúť obávanému zločincovi Borisovi. S jednou rukou a strieľajúcou potvorkou v dlani (už vidím vaše nechápavé pohľady) sa vydáva na Zem, aby sa pomstil agentovi K. Ten medzitým spolupracuje s agentom J na ďalšom prípade. V „čínskej“ reštaurácii sa deje niečo nekalé, preto sa rozhodnú situáciu vyšetriť. Dostávajú sa do divokej prestrelky, po ktorej K pochopí, že mu Boris stále neodpustil. Netuší však, že sa tento príslušník vyhynutej mimozemskej rasy dostal k špeciálnej technológii. Pomocou nej sa chce vrátiť do minulosti a odstrániť svojho protivníka. Jedného dňa po príchode do práce J zistí, že jeho „parťák“ je dávno mŕtvy. Rýchlo musí pochopiť, čo sa stalo, aby mohol veci znova vrátiť do poriadku…

Muži v čiernom 3

Režisér Barry Sonnenfeld je známy fanúšik rôznych zvláštnych bytostí a potvoriek. Opäť sa teda vracia k svojej obľúbenej téme. Hoci táto snímka nedosahuje všetky kvality jednotky, je lepšia ako dvojka. Obsahuje zaujímavý dej, ktorého prvky sú síce podobné tým v Návrate do budúcnosti, ale používa ich inak. Tommy Lee Jones tu pôsobí ako unudený zamestnanec, nič ho už nemôže prekvapiť, rutina jeho postavu úplne premohla. Naproti tomu je Smith stále švihák prekypujúci humorom, skrátka frajer. Josh Brolin v úlohe mladšej verzie K predstavuje príjemné spestrenie. Do osadenstva výborne zapadol a zvýšil hodnotu celého diela.

K scenáru sa nejaké tie pripomienky nájdu, naopak obrazová aj zvuková stránka sú bezproblémové. Napriek komplikáciám pri vzniku, meškajúcim termínom, výmenám scenáristov a navýšenému rozpočtu netreba tento film odsudzovať. Svoju úlohu letnej pohodovej komédie, pri sledovaní ktorej môžete oddychovať, určite spĺňa.

Konečný verdikt:★★★½☆

Muži v čiernom 3 ponúkajú z každého rožku trošku. Sú v nich komické situácie, vtipné hlášky, sem-tam nuda, chvíľami absentujúca logika aj kvalitné herecké výkony. Hoci agenti nesmú nadväzovať vzťahy s opačným pohlavím, nájdete tu dokonca romantickú linku. Ešte popcorn do ruky a ste pripravení.

Cieľová skupina:

Fanúšikovia série ako aj sci-fi komédií budú spokojní.

Muži v čiernom 3 (Men in Black III), sci-fi komédia, USA, 2012, 103 min., réžia: Barry Sonnenfeld, scenár: Etan Cohen, David Koepp, Jeff Nathanson, Michael Soccio na motívy komiksu Lowella Cunninghama, kamera: Bill Pope, hudba: Danny Elfman, hrajú: Will Smith (agent J), Tommy Lee Jones (agent K), Josh Brolin (mladý agent K), Jemaine Clement (Boris Zviera), Emma Thompson (agentka O), Michael Stuhlbarg (Griffin), Nicole Scherzinger (Borisova priateľka), Alice Eve (mladá agentka O) a ďalší.