Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Koniec marca s Tintinom (DVD novinky)

Koniec marca s Tintinom (DVD novinky)

| On 31, Mar 2012

Na sklonku mesiaca vám ponúkame ďalšiu päticu DVD noviniek. Vyberáme dielo excentrického Davida Lyncha, filmovú ikonu Elizabeth Taylor v úlohe zatrpknutej manželky či horor považovaný svojho času za najstrašidelnejší v histórii.

Kto sa bojí Virginie Woolfovej? (14. 03. 2012)

Kto sa bojí Virginie Woolfovej?George je profesorom na univerzite, ktorý svoj nespokojný život utápa s pohárikom v ruke, zatiaľ čo ho jeho zatrpknutá žena Martha neustále zlomyseľne trápi. Jeden večer k nim príde na návštevu mladší pár. Alkohol sa míňa a s ním sa vyplavujú na povrch problémy a trpkosť ich spolužitia, ktoré sa prenesú aj na zaľúbenú dvojicu. Psychologická dráma o nefungujúcom manželskom vzťahu s excelentnou Elizabeth Taylor ocenenou Oscarom.

USA 1966, réžia: Mike Nichols, hrajú: Elizabeth Taylor, Richard Burton, George Segal, Sandy Dennis a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=YIcPN7CTCOg

Exorcista (14. 03. 2012)

Exorcista Radi sa bojíte? Pozrite si film považovaný svojho času za najstrašidelnejší v histórii. Keď sa u dvanásťročného dievčaťa začne prejavovať nezvyčajná choroba, pri ktorej sa jej hrozivo zmení tvár, levituje a dokáže otočiť hlavu aj o 360 stupňov, lekári i psychológovia sú bezmocní. Malá Regan vykazuje všetky príznaky posadnutosti diablom a na rad prichádza ešte jedna možnosť – exorcizmus. Kontroverzná snímka vyvolala búrlivé ohlasy a našla si medzi divákmi nadšencov ale aj odporcov. Na ktorú stranu sa prikloníte vy?

USA 1973, réžia: William Friedkin, hrajú: Ellen Burstyn, Linda Blair, Jason Miller, Max von Sydow a ďalší.

Mulholland Drive (14. 03. 2012)

Mulholland DriveBetty Elmsová sa prisťahovala do Hollywoodu, aby si splnila svoj herecký sen. V byte však nájde vystrašenú neznámu tmavovlásku, ktorá len tesne unikla pred plánovanou vraždou a na nič si nepamätá. Príbeh dvoch žien spája režisér Adam hľadajúci hlavnú rolu pre svoj nový film, ale aj zvláštny nočný podnik, či záhadná modrá škatuľka. Pozrite si, čo všetko namixoval do mysterióznej drámy svojský režisér David Lynch.

Francúzsko, USA 2001, réžia: David Lynch, hrajú: Naomi Watts, Laura Harring, Ann Miller, Dan Hedaya, Justin Theroux a ďalší.

Náš tip

Tintinove dobrodružstvá (21. 03. 2012)

Tintinove dobrodružstvá Mladý reportér Tintin narazí na model tajomnej lode Jednorožec a chtiac-nechtiac sa stane súčasťou záhadného príbehu. Spolu so svojím psím priateľom, dvojicou detektívov a kapitánom Haddockom podnikne dobrodružný výlet naprieč celým svetom, aby sa dostal k lodi čo najskôr. Tá však ukrýva nielen poklad, ale i kliatbu. Knižný a komiksový príbeh o Tintinovi sa dočkal filmovej podoby vďaka Stevenovi Spielbergovi.

USA, Nový Zéland 2011, réžia: Steven Spielberg, hrajú: Jamie Bell, Daniel Craig, Andy Serkis, Cary Elwes, Nick Frost a ďalší.

 

Rozhovor (21. 03. 2012)

Rozhovor Režisér Krstného otca tentoraz ponúka krimi drámu o expertovi na bezpečnosť a dozor. Náplň práce hlavnej postavy, Harryho Caula, je totiž odpočúvanie. Bežná robota sa však postupne začne meniť v nočnú moru a Harry sa začne obávať o život mladej dvojice, ktorá prestáva byť preňho iba hlasom bez tváre.

USA 1974, réžia: Francis Ford Coppola, hrajú: Gene Hackman, John Cazale, Allen Garfield, Frederic Forrest, Cindy Williams a ďalší.