Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | October 20, 2018

Scroll to top

Top

Máte chuť na melanchóliu? (DVD novinky)

Máte chuť na melanchóliu? (DVD novinky)

| On 20, Mar 2012

Aby sme prinášali aktuálnejší prehľad vo filmových DVD novinkách, rozdelili sme výber na dve časti. Nech sa páči, prvá päťka marcových noviniek.

Melanchólia

MelanchóliaV roku 2011 prišlo do našich kín niekoľko pozoruhodných snímok, vrátane Melanchólie. Príbeh dvoch odlišných sestier s rôznym postojom k životu. Letargická Justine pokojne čakajúca na koniec sveta verzus rodinne založená Claire snažiaca sa prežiť. Zabudnite na akčné naháňačky pred ničivými živlami a vychutnajte si skvelú drámu s výborným výkonom Kirsten Dunst nominovaným na Zlatý glóbus.

Dánsko, Švédsko, Francúzsko, Nemecko 2011, réžia: Lars von Trier, hrajú: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Charlotte Ramplinga a ďalší.

Pianista

PianistaPo Schindlerovom zozname azda najznámejší film venovaný tematike holokaustu počas 2. svetovej vojny. Mladý židovský klavirista Wladyslaw Szpilman žije so svojou rodinou vo Varšave. Po vpáde Hitlerových vojsk do Poľska v roku 1939 sledujeme nielen mocenské prevraty, ale aj radikálne zmeny v ich bežnom živote, ktorým sa musia podriadiť. Od nosenia Dávidových hviezd, cez vytvorenie Varšavského geta až po deportácie.

VB, Francúzsko, Nemecko, Poľsko 2002, réžia: Roman Polanski, hrajú: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Michal Zebrowski, Frank Finlay a ďalší.

The Conspirator

The ConspiratorAmerická história si pamätá štyri smrteľné atentáty na prezidentov. Film The Conspirator zachytáva udalosti bezprostredne po útoku na Abrahama Lincolna. Sledujeme súdny proces s ôsmimi obvinenými, medzi ktorými je aj jedna žena Mary Surratt. Pobúrená americká spoločnosť žiada odplatu, všetky okolnosti svedčia proti osamelej vdove. Jej právnik Frederick Aiken sa však domnieva, že zodpovednosť by mal niesť jej syn, nie ona.

USA 2010, réžia: Robert Redford, hrajú: James McAvoy, Robin Wright, Justin Long, Evan Rachel Wood, Alexis Bledel a ďalší.

Drive

DriveMladý mechanik a príležitostný kaskadér si po nociach privyrába nekonvenčným spôsobom. Pomáha pri prepadoch a lúpežiach. Nekradne, riadi auto. Dá vám päť minút. Počas nich ste s Ním v bezpečí, po ich uplynutí ste v tom sami. Overená taktika funguje, až kým sa bližšie nezoznámi so svojou susedkou Irene. Rozhodne sa pomôcť jej manželovi, ktorý hneď po prepustení z väzenia lieta v problémoch.

USA 2011, réžia: Nicolas Winding Refn, hrajú: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston, Albert Brooks, a ďalší.

Billy Elliot

Billy ElliotKaždý rodič vidí vo svojom dieťati slávneho umelca, herca či športovca. Výnimkou nie je ani Jackie Elliot, otec jedenásťročného syna Billyho, pre ktorého má pripravenú kariéru úspešného boxera. Chlapca však natoľko očarí tréning primabalerín vo vedľajšej sále, že nedokáže myslieť na nič iné, iba na tanec. Prísny otec ale nezdieľa rovnaké nadšenie pre synovu vášeň.

VB, Francúzsko 2000, réžia: Stephen Daldry, hrajú: Jamie Bell, Jamie Draven, Gary Lewis, Julie Walters a ďalší.