Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Clooney opäť režíruje (Kino novinky)

Clooney opäť režíruje (Kino novinky)

| On 14, Mar 2012

Tento týždeň nám distribútori ponúkajú vskutku rôznorodý mix filmov. Od politickej drámy cez rozprávku pre najmenších až po novú českú komédiu. Čo si vyberiete, je, samozrejme, na vás, my však odporúčame nový film Georgea Clooneyho.

Tip týždňa

Deň zrady

Hry vysokej politiky, hviezdne herecké obsadenie a miestami nedokonalý scenár. Aj týmito slovami by sa dal definovať najnovší politický thriller z amerického prostredia. V ňom sa mladý tlačový hovorca zaplieta do nebezpečných intríg mocných, v ktorých prestáva byť jasné, kto je jeho priateľom a kto nie. Film i vďaka svojej rozumnej minutáži dokáže zaujať aj divákov, ktorí sa cielene vyhýbajú tomuto žánru.

Dráma/Thriller, USA, 2011, réžia: George Clooney, hrajú: Ryan Gosling, George Clooney, Marisa Tomei, Paul Giamatti, Philip Seymour Hoffman a ďalší.

Lorax

Rozprávky Dr. Seussa sa tešia nesmiernej popularite za veľkou mlákou. U nás je jeho dielo viac-menej neznáme a to aj napriek tomu, že niekoľko jeho príbehov bolo už úspešne sfilmovaných (napr. Grinch, Horton). Najnovšia filmová adaptácia jeho fantázie sa odohráva vo svete, v ktorom už neexistuje príroda. Keď sa mladík Ted rozhodne nájsť posledný strom, ešte netuší, že si proti sebe poštve vládcu pretechnizovaného mesta. Na svojej ceste sa dozvedá o podivnom tvorovi Loraxovi, ktorý by mohol byť kľúčom k vyriešeniu celého problému. Morálna agitka o tom, že máme chrániť prírodu, je zameraná hlavne na mladšieho diváka a odhodlaných ekológov.

Rozprávka USA, 2012, réžia: Chris Renaud, Kyle Balda.

Nevestinec

A teraz z úplne iného súdka. Francúzsko, prelom devätnásteho a dvadsiateho storočia. Ako sa postupne mení celá spoločnosť, tak sa mení i vnútro a osadenstvo domu lásky. Príbeh mnohých strastí, ale aj radostí žien z nevestinca nie je zobrazený režisérom tak, ako sme zvyknutí z iných filmov. Nevestinec je plný mrazivého realizmu a nebojí sa otvorene ukazovať nahotu.

Psychologická dráma, Francúzsko, 2010, réžia: Berntrand Bonello, hrajú: Adele Haenel, Jasmine Trinca, Hafsia Herzi, Noémie Lvovsky, Céline Sallette a ďalší.

Probudím se včera

Ponuku noviniek uzatvára nová česká komédia. Petrovi, pánovi v stredných rokoch, sa v láske nedarí tak, akoby si predstavoval. Pomaly si uvedomuje, že jediná žena, ktorú kedy naozaj miloval, bola jeho spolužiačka na strednej škole. Zhodou náhod dostáva ponuku, ktorá sa neodmieta. Má možnosť cestovať do minulosti a dvoriť sa svojej dávnej láske. Že vám táto zápletka znie povedome, nebojte sa nič, aj mne.

Komédia, Česko, 2011, réžia: Miloslav Šmídmajer, hrajú: Jiří Mádl, Eva Josefíková, Filip Blažek, Viktor Priess, Milan Šteindler a ďalší.