Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Mimoriadne kvalitný február (DVD novinky)

Mimoriadne kvalitný február (DVD novinky)

| On 09, Mar 2012

Druhý mesiac v roku filmovým DVD novinkám prial. Pozrite si desať februárových „vychytávok“, ktoré vám prinášame.

Krstný otec

Krstný otecLepší začiatok azda ani nemohol byť. Nezabudnuteľný Marlon Brando v roli Krstného otca dona Corleona v najznámejšom mafiánskom filme všetkých čias. Kultový film podľa knižnej predlohy Maria Puzza vo vašich zbierkach nesmie chýbať.

USA 1972, réžia: Francis Ford Coppola, hrajú: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan, Robert Duvall a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=UJqT_7m1buE

Mechanický pomaranč

Mechanický pomarančDruhým obzvlášť kvalitným úlovkom je príbeh o mladom delikventovi Alexovi, ktorý spolu so svojou skupinou priateľov trávi čas pouličnými bitkami, znásilňovaním či prepadávaním ľudí. Dostane sa do väzenia a jediný spôsob, ako sa dostať rýchlejšie von, je podstúpenie radikálnej experimentálnej liečby. Ďalšia skvelá filmová adaptácia podľa rovnomenného románu Anthonyho Burgessa.

VB, USA 1971, réžia: Stanley Kubrick hrajú: Malcolm McDowell,Patrick Magee, Warren Clarke, Adrienne Corri a ďalší.

Sledovanie

SledovanieKrimi dráma o nezamestnanom spisovateľovi Billovi, ktorý hľadá inšpiráciu v ľuďoch, a to veľmi nezvyčajným spôsobom. Sleduje ich. Nevinná hra sa zmení po tom, čo ho sebaistý zlodej Cobb odhalí pri hľadaní múzy a vezme ho pod svoju ochranu.

VB 1998, réžia: Christopher Nolan hrajú: Jeremy Theobald, Alex Haw, Lucy Russel, John Nolan a ďalší.

Rosemary má dieťatko

Rosemary má dieťatkoMysteriózna dráma o mladom manželskom páre, ktorý sa presťahuje do nového bytu. Keď sa tehotnej Rosemary prisní nočná mora, začne sa diať celý rad zvláštnych okolností a jej snaha ochrániť nenarodené dieťa vyústi až do paranoje. Ale skutočne to bol iba zlý sen?

USA 1968, réžia: Roman Polanski, hrajú: Mia Farrow, John Cassavetes, Ruth Gordon, Maurice Evans a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=Ogfqfnt2Aaw

Hamlet

HamletJednu z najznámejších divadelných hier Williama Shakespeara netreba vôbec predstavovať. Pod taktovkou režiséra Kennetha Branagha, ktorý zároveň stvárnil hlavnú úlohu – dánskeho princa Hamleta, sledujeme strhujúcu tragédiu syna žiadúceho pomstu pre otcovho vraha.

VB, USA 1996, réžia: Kenneth Branagh hrajú: Kenneth Branagh, Kate Winslet, Julie Christie, Brian Blessed a ďalší.

Smrť čaká všade

Smrť čaká všadeV roku 2010, keď hlavným favoritom na získanie Oscara bol prelomový 3D Avatar Jamesa Camerona, prišla vojnová dráma jeho ex manželky Kathryn Bigelow. Tá si napokon odniesla zlatú sošku za najlepší film. V snímke sledujeme elitnú jednotku, ktorej úlohou je zneškodňovanie bômb. Bezhlavý spôsob, akým sa seržant James púšťa do akcií, vyvoláva u kolegov pochybnosti.

USA 2008, réžia: Kathryn Bigelow, hrajú: Jeremy Renner, Anthony Mackie, Brian Geraghty, Ralph Fiennes a ďalší.

Polnoc v Paríži

Polnoc v ParížiO nefungujúcom vzťahu mladého amerického páru Gila a Inez, o čarovnom Paríži, o bohémskom živote umelcov v 20. rokoch. To a oveľa viac vám ponúka Woody Allen vo svojom najnovšom filme. Romantická komédia, ktorá si odniesla zlatú sošku za najlepší pôvodný scenár na tohtoročnom udeľovaní Oscarov  je určite dobrou investíciou.

USA, Španielsko 2011, réžia: Woody Allen, hrajú: Owen Wilson, Rachel McAmads, Marion Cottilard, Adrien Brody a ďalší.

V pasci

V pastiŠtrnásťročné dievča Hayley spozná na internete 32-ročného Jeffa. Čoskoro sa dvojica rozhodne posunúť ďalej a stretnúť sa osobne. Strhujúca dráma o škodlivých účinkoch virtuálneho sveta, akými môže byť práve kontakt s nevhodnými osobami, vám dozaista vyvolá zimomriavky na chrbte.

USA 2005, réžia: David Slade hrajú: Patrick Wilson, Ellen Page, a ďalší.

Ide len o sex

Ide len o sexAmerická komédia o dvoch mladých ľuďoch, ktorí netúžia po niečom takom „hlúpom“ ako je vzťah. Čoskoro sa však nezáväzná zábava skomplikuje a Dylan a Jamie si uvedomia, že hoci sa rázne bránia, skôr či neskôr sa budú musieť s tým strašiakom, akým je láska, vysporiadať.

USA 2011 réžia: WIll Gluck , hrajú: Justin Timberlake, Mila Kunis, Emma Stone a ďalší

Nákaza

NákazaAk máte chuť na katastrofický film o nebezpečnom víruse šíriacom sa rýchlejšie ako panika ľudí, film Nákaza je pre vás to pravé. V americkom Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb sledujeme medzinárodný tím lekárov, ktorý sa snaží prísť na pôvod smrtiacej epidémie. Režisér Soderbergh tentoraz vsadil na hollywoodsky atraktívne mená ako Matt Damon, Jude Law či Marion Cotillard.

USA, Spojené arabské emiráty 2011, réžia:Steven Soderbergh hrajú: Matt Damon, Kate Winslet, Marion Cotillard, Gwyneth Paltrow a ďalší.