Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Politika vo filme, či opačne? (Kino novinky)

Politika vo filme, či opačne? (Kino novinky)

| On 02, Mar 2012

Oscarov máme už úspešne za nami. Slovenskí distribútori však majú ešte nejaké resty voči divákovi, ktorý ešte nemal možnosť vidieť všetky filmy menované v tú hviezdnu noc, a tak sa k nám dostáva skutočný príbeh o svetoznámej političke. V ponuke je ešte aj nový slovenský sci-fi film, o ktorom sa môžete dočítať viac i v našej recenzii.

Ghost Rider 2

Temný komiksový hrdina s tvárou Nicolasa Cagea (Hon na čarodejnice, Smrtonosná jazda) opäť vyráža loviť démonov. Tentoraz pod režisérskym dohľadom známeho béčkarského dua Neveldine-Taylor (Zastaň a neprežiješ, Gamer). Ak sa vám páčil prechádzajúci diel alebo máte obdobnú slabosť pre toto režisérske duo ako ja, tak je to jasná voľba.

USA/Spojené arabské emiráty 2011, réžia: Mark Neveldine, Brian Taylor, hrajú: Nicolas Cage, Idris Elba, Violante Placido, Ciarán Hinds a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=qu_FAJmrN0g

Immortalitas

Nový slovenský film pojednáva o zmluve s diablom a odohráva sa v apokalyptickej vízií sveta. Netradičný počin na tunajšie končiny však dopláca na mnohé filmové chyby, ktoré citeľne podkopávajú nohy celému kúsku. Nič to však nemení na fakte, že ide o nový a svieži vietor v plachtách slovenskej kinematografie.

Slovensko 2012, réžia: Erik Bošnák, hrajú: Karol Csino, Pavel Višňovský, Jakub Gogál, Lujza Garajová-Schrameková, Lukáš Pelč a ďalší.

O bohoch a ľuďoch

Niečo pre náročnejšieho diváka. Francúzska dráma podľa skutočnej udalosti režiséra Xaviera Beauvoisa (Sila odvahy, Chameleon) sa zaoberá otázkou viery a lásky. Niekoľko povahovo rôznorodých mníchov sa rozhodlo zostať vo svojom kláštore aj napriek tomu, že za múrmi zúri vojna. Ako dokázali žiť v týchto ťažkých podmienkach a i naďalej plniť svoje poslanie sa dozviete v tomto zaujímavom filme.

Francúzsko 2010, réžia: Xavier Beauvoisa, hrajú: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin, Sbrina Ouazani, Abdellah Moundy a ďalší.

Skrat

Nový akčný thriller uznávaného režiséra Stevena Soderbergha (Nákaza, Che Guevara) nás privádza do sveta špičkových tajných agentov. Plejáda známych hercov nás prevedie celkom opozeranou zápletkou o zradenom agentovi. Fanúšikovia akčných filmov si však prídu na svoje.

USA 2011, réžia: Steven Soderbergh, hrajú: Gina Carano, Michael Douglas, Ewan McGregor, Michael Fassbender, Antonio Banderas a ďalší.

Tip týždňa

Železná lady

Skutočný príbeh opisujúci osud političky Margaret Thatcherovej. Za stvárnenie hlavnej úlohy si Meryl Streep (Julie a Julia, Mamma Mia!) odniesla tento týždeň malú plešatú sošku. Tí, ktorých zaujíma jej strhujúci výkon alebo to, ako sa tvorcovia vysporiadali s touto látkou, by si nemali nechať ujsť náš tip týždňa.

Veľká Británia 2011, réžia: Phyllida Lloyd, hrajú: Meryl Streep, Jim Broadbent, Anthony Head, Olivia Colman, Harry Lloyd a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=txEXf7oSXlI