Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Januárové DVD novinky

Januárové DVD novinky

| On 23, Feb 2012

Od filmových klasík cez romantické komédie až po horor. To všetko obsahuje januárový DVD výber pre vás a vašu filmovú zbierku. Nech sa páči vyberajte.

Posledné pokušenie Krista

Posledné pokušenie KristaMeno režiséra Martina Scorseseho sa v súčasnosti skloňuje vďaka nominácii na Oscara za snímku Hugo a jeho veľký objav či Zlatou palmou ocenený Strom života. Teraz vám však ponúkame ochutnávku jeho skoršej tvorby z 80-tych rokov. Biblická postava Ježiša je častým námetom filmových spracovaní, či už viac alebo menej vydarených. U Scorseseho platí rozhodne to prvé. Podľahnite pokušeniu a vychutnajte si nepochybne kvalitnú snímku.

USA, Kanada 1988, réžia: Martin Scorsese, hrajú: Willem Dafoe, Harvey Keitel, Verna Bloom a ďalší.

Čakaj, kým sa zotmie

Čakaj, kým sa zotmiePriaznivci kriminálnych drám určite ocenia túto snímku a zaradia ju do svojej filmovej zbierky. Vo filme z roku 1967 sledujeme hollywoodsku ikonu Audrey Hepburn v úlohe slepej Susy a zlodeja Routa, ktorý v jej byte hľadá bábiku plnú heroínu.

USA 1967, réžia: Terence Young, hrajú: Audrey Hepburn, Alan Arkin, Richard Crenna, Efrem Zibmalist a ďalší.

Cesta do New Yorku

Cesta do New YorkuChlapec vyrastajúci v sirotinci sa vyberie hľadať svojich rodičov do New Yorku. Malý Evan má veľký muzikálny talent, žije ním a hudbu cíti všade, presne ako jeho rodičia. Priam rozprávkovo natočenú snímku ocenia všetky romantické duše.

USA 2007, réžia: Kirsten Sheridan, hrajú: Freddie Highmore, Keri Russell, Jonathan Rhys Meyers, Robin Williams a ďalší.

Dobrú noc a veľa šťastia

Dobrú noc a veľa šťastiaO politických hrách v USA počas studenej vojny rozpráva čiernobiely film Georga Cloonyho. Sledujeme rozhovor komentátora CBS Edwarda Murrowa so senátorom Josephom McCarthym v živom vysielaní. Film odkrýva kauzy vo výbore vyšetrujúcom osoby podozrivé zo spolupráce s komunistami, ktorý má pod palcom jedna z najkontroverznejších postáv na senátorskej stoličke v histórii.

USA 2005, réžia: Goerge Clooney, hrajú: David Strathairn, Robert John Burke, Patricia Clarkson Jeff Daniels a ďalší.

Muži v nádeji

Muži v nádejiPo Ženách v pokušení vychádzajú na DVD aj Muži v nádeji. Česká komédia o zachovaní šťastného manželstva, nevere a radách svojského svokra s bizarnými názormi.

Česko 2011, réžia: Jiří Vejdělek, hrajú: Jiří Macháček, Bolek Polívka, Éva Vica Kerekes, Petra Hřebíčková a ďalší.

Ako na vec

Ako na vecAko na vec je príjemná komédia o mladom sukničkárovi Willovi z londýnskeho prostredia. Je zvyknutý, že dostane všetko a všetkých. Až dokým do jeho bezstarostného sveta nevstúpi malý chlapec Marcus, ktorý mu prevráti život naruby. Spočiatku je preňho chlapcova prítomnosť záťažou, no postupne sa karta obráti.

VB, USA, Francúzsko, Nemecko 2002, réžia: Paul Weitz, Chris Weitz, hrajú: Hugh Grant, Nicholaus Hoult,Sharon Small a ďalší.

Super 8

Super 8Skupina detí z malého mestečka Ohio sa počas natáčania filmu stane svedkom nehody, pri ktorej sa vykoľají vlak. O tom, že to nebola hocijaká nehoda hovorí samotný fakt, že do mesta príde armáda, ktorá očividne niečo tají, ľudia miznú a začnú sa diať neobvyklé veci. Milovníci sci-fi sa môžu tešiť, čo všetko im naservíroval J.J Abrams v spolupráci so Stevenom Spielbergom.

USA 2011, réžia: J.J. Abrams, hrajú: Joel Courtney, Kyle Chandler, Elle Fanning a ďalší.

Pomáhať a chrániť

Pomáhať a chrániť„Pomáhať a chrániť“. Heslo každého dobrého policajta si hlavný hrdina Gerry Boyle neberie príliš k srdcu až kým sa nestretne s agentom FBI Wendellom Everettom. Na jednej strane konfliktný policajt, ktorého najväčšou záľubou sú prostitútky, na druhej strane horlivý kolega odhodlaný zastaviť medzinárodný obchod s kokaínom. Írska komédia plná humorných prvkov a akcie.

Írsko 2011, réžia: John Michael McDonagh, hrajú: Brendan Gleeson, Don Cheadle, Liam Cunningham a ďalší.

Nezvratný osud 5

Nezvratný osud 5O tom, že smrť sa nedá oklamať, ani sa pred ňou nijako skryť vás presvedčí piate pokračovanie hororovej série. To, že hlavní hrdinovia sa šťastného konca nedožijú je jasné a vy môžete len hádať, čo všetko sa filmári rozhodli použiť ako smrtiacu zbraň.

USA 2011, réžia: Steven Quale, hrajú: Nicholas D´Agosto, Miles Fischer, Emma Bell, Tony Todd a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=luflYNXAc0U

Malý kúsok neba

Malý kúsok nebaŽivot mladého, krásneho a ambiciózneho dievčaťa sa razom zmení, keď sa dozvie, že má rakovinu. Všetky problémy berie s nadhľadom a humorom, až pokiaľ sa tým problémom nestane láska k svojmu lekárovi.

USA 2011, réžia: Nicole Kassel hrajú: Kate Hudson, Gael García, Bernal, Kathy Bates a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=lhzGVhNVp3o

Komentáre

  1. Dávid hovorí:

    Na adresu filmu The Guard musím dodať, že samotný film je rovnako vtipný ako trailer :D (Teda, kto nepovažuje trailer za vtipný, nech sa neunúva, film ho baviť nebude.)

    1. Marián Kubačka hovorí:

      Kruty film, kruty… :-D