Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

TOP 15 najočakávanejších filmov roka 2012

TOP 15 najočakávanejších filmov roka 2012

| On 23, Jan 2012

Premiéru snímky Muži, ktorí nenávidia ženy máme úspešne za sebou, a tak vám predstavujeme ďalších pätnásť najočakávanejších filmov tohto roka podľa redaktorov filmovej sekcie.

15. Immortalitas

Jediný tuzemský zástupca v našom výbere sa tvári ako americká produkcia. Bohužiaľ, tá lacná a béčková. Nech už film na základe traileru pôsobí akokoľvek, sme radi, že sa niekto na Slovensku odhodlal vyskúšať aj tento žáner. Uvidíme, ako to dopadne.

Slovenská premiéra: 01.03.2012

14. Dark Shadows

Po nie celkom vydarenej adaptácii knižnej predlohy Alica v krajine zázrakov sa Tim Burton vracia k tomu, čo vie robiť najlepšie – temné príbehy s Johnnym Deppom. Remake v našich končinách neznámeho seriálu z roku 1966 opisuje osudy upíra Barnabáša Collinsa, ktorý stretáva rôzne nadprirodzené bytosti. Aj vy ste zvedaví, ako sa Burton vysporiada s vizuálnou stránkou svojho nového diela?

Slovenská premiéra: 10.05.2012

13. Chytanie lososov v Jemene

Ewan McGregor ako výskumník Fred Jones musí prepraviť tisícky lososov na púšť. Jemenský šejk totiž dostane chuť trochu si zarybárčiť… Film s netradičným námetom v réžii skúseného Lasse Hallströma (Pravidlá muštárne, Čokoláda) sľubuje zaujímavé skĺbenie romantiky, drámy a komédie.

http://www.youtube.com/watch?v=PQb2efc7ThE

Slovenská premiéra: 12.04.2012

12. Hugo a jeho veľký objav

Martin Scorsese sa rozhodol preniesť na filmové plátno knižný bestseller z pera Briana Selznicka. Na vlakovom nádraží v Paríži žije malý Hugo Cabret, túžiaci po vyriešení zvláštnej záhady. Podarí sa mu napokon dostať k otcovmu odkazu? Kniha mala po svojom vydaní veľký úspech a podľa nás ho bude mať aj táto snímka.

Slovenská premiéra: 02.02.2012

11. Piráti! Spolok babrákov

Tvorcovia kultových postáv Wallacea a Gromita, ktorí nám tiež predstavili Slepačí úlet, prichádzajú opäť s ničím novým – s pirátmi. Najstrašnejší kapitán, akého svet pozná, je v podstate neskutočne vtipným optimistom, ktorý sa vďaka svojmu umu a neuveriteľnému šťastiu dokáže dostať z každej šlamastiky. A pri jeho dobrodružstvách sa určite budete baviť.

Slovenská premiéra: 05.04.2012

10. Avengers: Pomstitelia 3D

Iron Man, Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye, Black Widow a Nick Fury sú postavy, ktoré sa vo filme plnom akcie, špeciálnych efektov a drsných hlášok postavia proti tajomnému nepriateľovi. Komiksovým fanúšikom je už teraz jasné, že pôjde o ten najväčší stret komiksových hrdinov v jednom filme, aký sme doteraz mohli zažiť.

Slovenská premiéra: 03.05.2012

09. Doba ľadová 4: Zem v pohybe

Chamtivá veverička ešte stále chce svoj orech, a tak sa ho všemožnými spôsobmi snaží získať. A jej konanie bude mať opäť globálne následky… Do réžie v poradí už štvrtej časti úspešnej série sa pustili filmári, ktorí majú na konte niekoľko príbehov z doby, kedy bol náš svet úplne iný ako dnes – Steve Martino a Mike Thurmeier. Tešíme sa!

Slovenská premiéra: 05.07.2012

08. Bourneov odkaz

Jeremy Renner sa pomaly začína objavovať v každom úspešnom akčnom trháku. Tentoraz zaskakuje namiesto Matta Damona v sérii o zábudlivom agentovi Bourneovi. Bourneov odkaz žije ďalej a sme zvedaví, ako sa režisér Tony Gilroy popasuje s vysoko nastavenou latkou.

Slovenská premiéra: 30.08.2012

07. Diktátor

Sacha Baron Cohen, známy ako Borat alebo Bruno, prichádza s ďalšou politicky nekorektnou zábavou. Tentoraz ako arabský diktátor z fiktívnej krajiny na návšteve v USA. Jednými nenávidený, druhými zbožňovaný, tak či tak pôjde o skvelú zábavu, o ktorej už niečo napovedá aj samotný trailer.

Slovenská premiéra: 17.05.2012

06. J. Edgar

Po snímke o zakladateľovi sociálnej siete Facebook prichádza dielo, zachytávajúce život prvého riaditeľa FBI J. Edgara Hoovera. Leonardo DiCaprio nás v ďalšej zaujímavej úlohe zavedie aj do súkromia jedného z bývalých mocných mužov Ameriky. A priznajme si, kto by nechcel vidieť DiCapria v päťdesiatke?

Slovenská premiéra: 15.03.2012

05. Expendables 2

Po ultra-akčnej a adrenalínovej jazde, v ktorej sa „starí pardáli“ spojili, aby pre nás vytvorili nezabudnuteľný zážitok, uplynul už nejaký ten piatok. Tentoraz sa vracajú v pokračovaní, ktoré sľubuje aj účasť neporaziteľného, nezdolateľného, neporazeného a ktovie ešte akého Chucka Norrisa. Hoci je vonku len krátky teaser, už teraz vieme, že pôjde o akčnú udalosť roka.

Slovenská premiéra: 06.09.2012

04. Prometheus

Po tom, ako sa pri Votrelcovi vystriedalo niekoľko špičkových režisérov, vracia sa k nemu jeho samotný stvoriteľ Ridley Scott. Časovo sa dostávame ešte pred prvý diel, aby sme nazreli do tajomnej časti vesmíru, kde sa skrýva kľúč ku všetkému. Toto by si nemali nechať ujsť nielen priaznivci Votrelca, ale ani klasického a dobrého sci-fi žánru.

Slovenská premiéra: 07.06.2012

03. Skyfall

O 23. bondovke sa toho zatiaľ veľa konkrétneho nevie, teda okrem mien hlavných predstaviteľov – ostrieľaného Daniela Craiga a novej bondgirl Bérénice Marlohe. Umeleckejšie založený režisér Sam Mendes síce nemá výraznejšie skúsenosti s akčným žánrom, ale vyzerá to veľmi sľubne.

Slovenská premiéra: 25.10.2012

02. The Dark Knight Rises

Záverečná časť skvelej trilógie o temnom hrdinovi v rukách Christophera Nolana je istotne komiksovou udalosťou roka. Batman sa vo svojom (zatiaľ) poslednom dobrodružstve stretáva zoči-voči zmyselnej Catwoman a silnému Baneovi. Uspeje netopierí muž aj tentoraz?

Slovenská premiéra: 26.07.2012

01. Hobit: Neočakávaná cesta

Dlho očakávaný projekt Petra Jacksona konečne prichádza zo Stredozeme k nám, hoci sa tak deje až na konci roka. Hobit Bilbo sa vydáva na ďalekú cestu s čarodejníkom Gandalfom a dvanástimi trpaslíkmi. Cieľom tohto dobrodružstva je priniesť divákom nový zážitok zo známeho prostredia.

Slovenská premiéra: 13.12.2012