Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Zlaté deti (Kino novinky)

Zlaté deti (Kino novinky)

| On 20, Jan 2012

Po minulom týždni, kedy to v kino novinkách zívalo prázdnotou, tu máme bohatší výber, čo nám môže napraviť chuť. Zlaté glóbusy sú už úspešne rozdané a film, ktorý si odniesol dve tieto ocenenia sa už dostáva do našej distribúcie. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na originálny a netradičný pohľad na globálnu nákazu, s deťmi sa pobaviť na filmovom pokračovaní o tancujúcom tučniakovi, pozrieť si režijný debut skvelého režiséra a nejaký ten slovenský dokument tiež nebude na škodu.

Náš tip

Deti moje

Hollywoodska produkcia vie z času na čas potešiť aj náročnejšieho diváka. Nový film Deti moje si už stihol odniesť dva Zlaté glóbusy (Najlepšia dráma, Najlepší herec vo filmovej dráme), oprávnene. O tom, že problémy majú i ľudia žijúci v raji, vás presvedčí nová citlivá dráma s humornými prvkami režiséra Alexandra Paynea (Bokovka, Schmidtov príbeh). Viac o filme sa môžete dočítať v našej recenzii.

USA 2011, réžia: Alexander Payne, hrajú: George Clooney, Mary Birdsong, Shailene Woodley, Matthew Lillard, Judy Greer a ďalší.

 

Dokonalý zmysel

Filmov o apokalyptických epidémiách sme videli už nespočetne. Tvorcovia nás vždy lákajú vetami typu: „Takto spracované ste to ešte nevideli.“ Tentoraz však prichádza kúsok, o ktorom mám odôvodnené podozrenie, že to naozaj tak bude. Žánrový mix romantickej drámy a globálnej nákazy rozhodne potiahne ústredné herecké obsadenie Ewan McGregor (Ghost Writer, I Love You Phillip Morris) a Eva Green (Lono, Franklyn).

Nemecko/Veľká Británia/Švédsko/Dánsko 2011, réžia: David Mackenzie, hrajú: Ewan McGregor, Eva Green, Connie Nielsen, Ewen Bremmer, Stephen Dillane, Denis Lawson a ďalší.

Happy Feet 2 3D

Malý a odstrkovaný tučniak Mumble, ktorý nevie spievať, no zato sa vie pohybovať takým spôsobom, žeby mu závidel aj Fred Astaire, dospel. Teraz musí vychovávať syna, malého Erika, ktorý nevie tancovať. Detské dobrodružstvo v 3D je plné hudby, tanca a aj toho nejakého morálneho ponaučenia o tom, ako si otec musí nájsť cestu k svojmu synovi.

USA 2011, réžia: George Miller.

Jack sa chystá vyplávať

Režijný debut jedinečného herca Phillipa Seymoura Hoffmana (Pochybnosti, Piráti na vlnách) mapuje osud dvoch vzťahov. Zatiaľ čo jeden naberá na kráse a otvorenosti, druhý sa pomaly ale isto chýli ku svojmu koncu. Romantická komediálna dráma poteší rozhodne fanúšikov nekomerčných filmov.

USA 2010, réžia: Phillips Seymour Hoffman, hrajú: Phillip Seymou Hoffman, Amy Ryan, John Ortiz, Daphne Rubin-Vega, Elizabeth Rodriguez a ďalší.

Muži revolúcie

Nový dokumentárny film významnej dámy slovenskej dokumentaristiky Zuzany Piussi (Výmet, Nemoc tretej moci) sa zaoberá slovenským revolučným obdobím. Objektívny dokumentárny pohľad na mužov, ktorí boli priamo účastní alebo boli protagonistami tejto udalosti.

Slovensko 2011, réžia: Zuzana Piussi.