Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Aspoň tí muži (Kino novinky)

Aspoň tí muži (Kino novinky)

| On 13, Jan 2012

Tento týždeň je to ohľadom kino premiér v kine doslova žalostné. Len dva filmy sa dočkali svojho uvedenia, preto je aj tento článok kratší než ste navyknutí. Potešujúca je skutočnosť, že oba filmy majú v podstate európske zázemie.

Mama Gogo

Jeden z hlavných predstaviteľov novej islandskej filmovej tvorby Fridrik Thór Fridriksson prichádza so svojím najosobnejším filmom v kariére. Kúsok s jasnými autobiografickými črtami opisuje nielen ťažký život režiséra, ale aj jeho skutočné problémy, kedy sa musel postarať o svoju matku, u ktorej sa začínala prejavovať Alzheimerova choroba.

Island 2010, réžia: Fridrik Thór Fridriksson, hrajú: Kristbjörg Kjeld, Hilmir Snær Guðnason, Gunnar Eyjólfsson, Margrét Vilhjálmsdóttir a ďalší.

Náš tip

Muži, ktorí nenávidia ženy

Švédska kriminálna trilógia Milénium je vďaka svetovému úspechu známa aj nášmu divákovi. Je len otázkou času, kedy si celosvetového úspešného filmu všimne americká filmová produkcia. Poväčšine sú tieto pokusy otrasným odvarom, lenže keď sa látky ujme taký režisér ako je David Fincher tak nám môže byť jasné, že nepôjde len o obyčajný remake. Aj keď tvorcovia tvrdia, že ide len o ďalšiu adaptáciu úspešnej knihy, v našich očiach to bude vždy len remake. A že ide o dosť vydarený pokus sa môžete presvedčiť i v našej recenzii.

USA/Švédsko/ Veľká Británia/Nemecko 2011, réžia: David Fincher, hrajú: Daniel Criag, Rooney Mara, Robin Wright, Christopher Plummer, Goran Visnijc a ďalší.