Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Ako na nový rok, tak po celý rok (Kino novinky)

Ako na nový rok, tak po celý rok (Kino novinky)

| On 08, Jan 2012

Prvé kino novinky v tomto roku sa nesú prevažne v znamení skutočných príbehov. Staršia európska klasika a komédia s Adamom Sandlerom sú len akýmsi doplnkom pre vyrozprávanie osudu Sama Childersa a príbehom uneseného francúzskeho lietadla štvoricou teroristov.

Dvojaký život Veroniky

Film z roku 1991 uznávaného poľského režiséra Krzyzstofa Kieslowskeho rozhodne nie je pre každého. Svojím typickým meditatívnym tempom a lyrizovaným vyrozprávaním príbehu líči život dvoch žien. Fanúšikovia tradičnej európskej umeleckej tvorby môžu byť vďační za zaradenie tejto „perly“ do ponuky kín.

Poľsko/Francúzsko/Nórsko 1991, réžia: Krzysztof Kieslowski, hrajú: Irène Jacob, Aleksander Baldini, Wladyslaw Kowalski, Jerzy Gudejko, Chantal Neuwirth a ďalší.

Jack a Jill

Priaznivci tvorby Adama Sandlera, zbystrite svoju pozornosť! Teraz si ho užijete dvojnásobne. V dvojúlohe rodinne založeného Jacka a jeho protivnej sestry Jill využíva Sandler všetky svoje humorné danosti. Vtipná moralitka o súrodeneckom vzťahu poteší hlavne tých, ktorí v kine hľadajú relax a oddych.

USA 2011, réžia: Dennis Dugan, hrajú: Adam Sandler, Al Pacino, Katie Holmes, Dana Carvey, Allen Covert a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=CIcbWKyclSQ

Kazateľ Kalašnikov

Režisér Marc Forster, ktorý pracuje hlavne na emocionálnych drámach (Ples príšer), má skúsenosti aj s akčným žánrom (Quantum of Solace). Tentoraz sa rozhodol skĺbiť oba tieto žánre a na plátna kín prináša skutočný príbeh o Samovi Childersovi. Ten sa po násilnej minulosti rozhodol zmeniť svoj život a pomôcť sirotám vo východnej Afrike. Lenže na tomto mieste práve zúri občianska vojna.

USA 2011, réžia: Marc Forster, hrajú: Gerard Butler, Michelle Monaghan, Michael Shannon, Kathy Baker, Madeline Carroll a ďalší.

Prepadnutie

Nová francúzska akčná lahôdka je inšpirovaná skutočnými udalosťami. V roku 1994 uniesli štyria teroristi lietadlo spoločnosti Air France. To čo prežívali oni a 227 cestujúcich na palube sa dozviete v tomto filme.

Francúzsko 2010, réžia: Julien Leclercq, hrajú: Vincent Elbaz, Grégori Derangère, Mélanie Bernier, Phillipe Bas, Mohid Abid a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=pFc7tGJh0_w