Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

TATRANKY – premiéra

| On 07, Jan 2012

Banská Bystrica, Bábkové divadlo na Rázcestí - Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici s potešením ohlasuje svoju prvú novoročnú premiéru! 8. januára 2012 o 16:00 hod. vás srdečne pozývame do sály vily Dominika na premiéru inscenácie pre deti TATRANKY!Autorkou hry je Emília Hoffmanová, ktorá sa pri nej nechala inšpirovať Slovákmi a Slovenkami, Tatrami aj Tatrankami, Dunajom a Devínom, ale aj rybami, či netopiermi a rôznymi (ne)známymi faktami o našej domovine.
V inscenácii uvidíte okrem bábok navrhnutých Evou Farkašovou hercov Juraja Smutného (Tatranec Juro) a Pavla Kanianskeho (Tatranec Pali) v alternácii a herečky Ivanu Kováčovú (Tatranka Iva) a Máriu Šamajovú (Tatranka Majaš).
Pod režijnym vedením Mariána Pecka (Tatranca Mariána) vznikla veselá javisková encyklopédia, ktorá je určená všetkým Tatrankám a Tatrancom od sedem rokov, ktorí/é majú chuť objavovať Slovensko a zisťovať čo to byť Slovákom a Slovenkou vlastne znamená. Počas predstavenia sa detským ale aj dospelým divákom/čkam predstavia traja Tatranskí pátrači a predvedú ako sa dá objavovať, skúmať a pátrať aj v kritických podmienkach 39 stupňovej horúčky, aké dôležité je mať na dobrodružných výpravách spoľahlivých priateľov, ale najmä, čo všetko o našej slovenskej vlasti vieme, nevieme, mali by sme vedieť, alebo sme už aj zabudli.
A na záver, pozvánka na výpravu plnú tajomstiev, ktoré čakajú, kým ich Slováci a Slovenky odhalia od samotných Tatranských pátračov: Divinskí pátrači sú  trojica, čo pátra v utajení, nakoľko oficiálne sme všetci niekde inde, Samo v posteli, mačka Madona na love a pes Sultán na dvore, ale neoficiálne spolu pátrame po tom, čo zistil Samo na hodine vlastivedy. Máme pred sebou veľkú úlohu, odhaliť niekoľko – zatiaľ nevedno koľko záhad, čo sa skrývajú pod menom Slovensko, slovenská nátura. Cesta je široká a čaká na každého, kto ju objaví. Sme pripravení?
8. januára 2012 v Bábkovom divadle na Rázcestí – Ide sa!Zdroj: Tlačová správa